logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

MERAX AC

[ Zpět ]

NázevMERAX AC
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska51/2003
Držitel rozhodnutíMERAK, spol.s.r.o., Šimáčkova 190, 628 00 Brno, Česká republika.
VýrobceMERAK spol. s r.o., Šimáčkova 190, 628 00 Brno.
SloženíHydroxid draselný, chlornan sodný,
Popis přípravkuNažloutlá kapalina, silně pění,
Balení 
UžitíPěnotvorný kombinovaný čistící a dezinfekční prostředek na bázi aktivního chlóru určený pro alkalické pěnové čištění a dezinfekci povrchů a ploch v potravinářství.
Způsob použitíPrvní opláchnutí vodou pro odstranění velkých nečistot, pokrytí povrchů, které mají být vyčištěny pěnou z 2 – 5 % roztoku přípravku Merax AC pomocí nízkotlakého pěnotvorného zařízení nebo vysokotlakového přístroje s odpovídajícím zařízením pro tvorby pěny.Doba působení 10 – 20 minut. Opláchnout až jsou odstraněny všechny zásadité látky.
Bezpečnost práce 
UpozorněníNepoužívat společně s jinými výrobky! Po mytí i dezinfekci je nutné důkladné opláchnutí pitnou vodou.
Způsob skladováníSkladujte při teplotách +5 – 20 °C v originálním obalu. Chraňte před přímým slunečním světlem. Prázdný obal vypláchněte vodou a zlikvidujte dle zákona č. 185/2001 Sb.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02