logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

NDO DES 82 OS

[ Zpět ]

NázevNDO DES 82 OS
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska57/2003
Držitel rozhodnutíNorDen Czech s.r.o., Tanvaldská 163, 463 11 Liberec 30 Česká republika.
VýrobceFarmadan Danmark A/S, Boks 70 DK – 9560 Hadsund,
SloženíVodný roztok peroxidu vodíku, kyseliny octové a peroctové a stabilizátoru,
Popis přípravkuKapalina.
BaleníKanystry o obsahu 1 x 27,5 kg,
UžitíDezinfekční přípravek na bázi peroxidu vodíku. Spektrum účinnosti A,B,C,M,T,V. Dezinfekční přípravek, který zajišťuje vyšší stupeň dezinfekce, je vhodný pro nakládání chirurgických instrumentů z nerez oceli.
Způsob použitíPoužívá se pro plošnou dezinfekci povrchů, ploch, strojního zařízení, tanků – systémů CIP, instrumentária a běžných pomůcek ve zdravotnictví a potravinářství. 0,3 % roztok – čas působení 15 minut – plochy, povrchy, dekontaminace instrumentaria. 0,3 % roztok – čas působení 30 minut – pro vyšší stupeň dezinfekce.
Bezpečnost práce 
UpozorněníPlochy, které přicházejí do styku s poživatinami musí být po umytí opláchnuty čistou vodou.
Způsob skladováníNeskladovat ve venkovních prostorách. Přípravek nesmí být skladován na přímém slunečním záření, v přehřátých skladovacích prostorách a v dosahu možných zdrojů vznícení.
Doba použitelnosti12 měsíců v originálním obalu

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02