logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

 

V následující tabulce lze  při kliknutí na název biocidu získat základní informace o biocidním přípravku, na který vydal ÚSKVBL stanovisko.

 Aktualizováno: 2.8.2017

ALPHABAN SUPER

[ Zpět ]

NázevALPHABAN SUPER
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska22/2016
Držitel rozhodnutíPelGar International Ltd., Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie/PelGar s.r.o., Na výsluní 2424/7, 100 00 Praha 10,
VýrobcePelGar International Ltd., Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie
Složení15% w/w cypermethrin; 5% w/w tetramethrin; 20% w/w piperynol butoxid,
Popis přípravkuskupenství (při 20°C) : bezbarvá kapalina slabého zápachu, pH hodnota: není k dispozici,
Balení 
UžitíŠirokospektrý insekticidní koncentrát ve formě vodné mikroemulze k hubení široké škály škodlivého hmyzu pro profesionální použití. Přípravek je formulován jako sprej pro ošetření povrchů proti štěnicím, blechám, švábům, broukům (a jejich larvám), mouchám, komárům, molům (a jejich larvám) a vosám. Pro použití uvnitř všech domácích, komerčních a průmyslových prostor včetně kuchyní, hotelů, ubytoven, nemocnic, vojenských zařízení a skladů potravin a zpracovatelských oblastí.
Způsob použitíK malé části celkové vody na ředění se do postřikovače (doporučujeme nízkotlaké) přidá stanovená dávka přípravku a po zamíchání dodá zbývající voda do 5 litrů postřikové jíchy. Vše se důkladně promíchá. 1litr připraveného roztoku postačí na 20m? ošetřeného povrchu. Neponechávejte připravený roztok přes noc! Při aplikaci nutno počítat s tím, že nasáklivé povrchy absorbují více roztoku, naopak u hladkých nebo lesklých povrchů dochází ke stékání. Použijte nízkého tlaku v postřikovači: 1-2 bary tlaku. Štěnice: Aplikovat na místa nejčastějšího výskytu štěnic jako jsou matrace, lůžkoviny, postele včetně rámů a čel, nábytek, dřevěná obložení, stěny pod uvolněnými tapetami, praskliny v omítkách, okraje koberců, předložek a místa pod nimi, knihovny atd. Zvláštní pozornost je třeba věnovat trhlinám, škvírám a mezerám v místech na spaní. Blechy: Před použitím doporučeno důkladné vyluxování. Postřikujte koberce včetně spodních stran, polštáře a místa, kde se zdržují domácí zvířata. Švábi a další lezoucí hmyz: Aplikuje se na místa, kde byl hmyz nalezen. Nutno ošetřit prostory okolo vodních trubek, rámů dveří, okenních rámů, chladniček, zásuvek, mezery, škvíry u stěn. Dávkování: Cílový hmyz Přípravek/Voda Pokyny Lezoucí hmyz Rutinní použití 25 ml/50 ml Udržování, místní údržba Silné zamoření 5 litrů/5 litrů Totální vyčištění Létající hmyz Rutinní použití 25 ml/5 litrů Pro regulaci zbylého a odpočívajícího hmyzu Ochranná lhůta: Vstup na ošetřená místa po úplném zaschnutí přípravku, což trvá asi hodinu. Nutná ochrana vodních zdrojů (při aplikaci v uzavřených objektech je nutné řádně zakrýt vodní plochy, např. akvária apod.). Ohrožuje zdraví při požití a styku s pokožkou a sliznicemi. Neaplikovat na zvířata!
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníNechráněným osobám a zvířatům zamezit vstup na ošetřovaná místa. Zákaz používání přípravku ve volné přírodě!
Způsob skladováníSkladujte v originálních neporušených obalech při teplotě +15° až +25°C, odděleně od potravin a krmiv, mimo dosah dětí, nepoučených osob a domácích zvířat, odděleně od hnojiv, dezinfekčních prostředků a prázdných obalů od těchto látek. Chraňte před přímým slunečním světlem a mrazem. Pouze po velmi důkladném vypláchnutí, lze předat prázdné samodávkovací lahve k recyklaci do sběrného dvora, do části nebezpečného odpadu. Oplachovou vodu použijte k ředění přípravku. Spotřebujte celý obsah lahve, jinak se musí zacházet se zbytkovým materiálem jako nebezpečným odpadem včetně lahve.
Doba použitelnostiMinimálně 2 roky od data výroby při předepsaném způsobu skladování.

Aktualizováno Středa, 02 Srpen 2017 08:22