logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

FICAM 80 W

[ Zpět ]

NázevFICAM 80 W
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska11/2004
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBayer CropScience S.A., Lyon, Francie,
Složeníbendiocarb 80 %
Popis přípravkuFicam 80 W je insekticid pro profesionální použití ve formě smáčitelného prášku se širokým spektrem účinnosti na hmyz a členovce,
Balení 
UžitíFicam 80 W se používá proti švábům, rusům, cvrčkům, mravencům, rybenkám, mouchám, kožojedům, rušníkům, štěnicím a dalším druhům škodlivého a obtížného hmyzu v provozovnách potravinářského průmyslu (pekárnách, mlékárnách, masnách ), v restauracích, hotelích, nemocnicích, obytných domech, zemědělských provozech apod.
Způsob použitíFicamem 80 W se ošetřují zpravidla pouze pásy nebo lokality výskytu škodlivého hmyzu, především místa při stěnách, lištách, vodovodním a kanalizačním vedení apod. V případě silného zamoření je možno jej použít i k celkovému plošnému postřiku. Pro vypuzení škůdců z úkrytů a ke zvýšení jejich aktivity je možno ošetření objektu kombinovat s pyrethroidovými přípravky. Švábovití - koncentrace 0,3 - 0,6 %, t.j. 30 - 60 g/10 l vody; mravenci, blechy, štěnice, rušníci, kožojedi, moli, vosy, mouchy 0,3 %, t.j. 30 g/10 l vody; cvrčci 0,15 - 0,3%, t.j. 15 - 30 g/10 vody. Přípravek se používá v dávce 1 l suspenze na 25 m2 plochy. Naředěné množství je nutno beze zbytku spotřebovat, neskladovat. Ošetřené plochy nezapáchají a nezůstává na nich viditelný nános. V případě kombinace s pyrethroidovými látkami lze přidat 0,25 % Aqua Reslinu Super nebo provést následné ošetření tímto přípravkem.
Bezpečnost práce 
Upozornění 
Způsob skladováníPřípravek smí být skladován výlučně v originálních uzavřených obalech, v suchých chladných skladech. Nesmí být skladován ani přepravován společně s poživatinami, léky, krmivy a desinfekčními látkami. Chraňte před zmrznutím.
Doba použitelnosti4 roky.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02