logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

FICAM 80 W

[ Zpět ]

NázevFICAM 80 W
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska11/2004
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBayer CropScience S.A., Lyon, Francie,
Složeníbendiocarb 80 %
Popis přípravkuFicam 80 W je insekticid pro profesionální použití ve formě smáčitelného prášku se širokým spektrem účinnosti na hmyz a členovce,
Balení 
UžitíFicam 80 W se používá proti švábům, rusům, cvrčkům, mravencům, rybenkám, mouchám, kožojedům, rušníkům, štěnicím a dalším druhům škodlivého a obtížného hmyzu v provozovnách potravinářského průmyslu (pekárnách, mlékárnách, masnách ), v restauracích, hotelích, nemocnicích, obytných domech, zemědělských provozech apod.
Způsob použitíFicamem 80 W se ošetřují zpravidla pouze pásy nebo lokality výskytu škodlivého hmyzu, především místa při stěnách, lištách, vodovodním a kanalizačním vedení apod. V případě silného zamoření je možno jej použít i k celkovému plošnému postřiku. Pro vypuzení škůdců z úkrytů a ke zvýšení jejich aktivity je možno ošetření objektu kombinovat s pyrethroidovými přípravky. Švábovití - koncentrace 0,3 - 0,6 %, t.j. 30 - 60 g/10 l vody; mravenci, blechy, štěnice, rušníci, kožojedi, moli, vosy, mouchy 0,3 %, t.j. 30 g/10 l vody; cvrčci 0,15 - 0,3%, t.j. 15 - 30 g/10 vody. Přípravek se používá v dávce 1 l suspenze na 25 m2 plochy. Naředěné množství je nutno beze zbytku spotřebovat, neskladovat. Ošetřené plochy nezapáchají a nezůstává na nich viditelný nános. V případě kombinace s pyrethroidovými látkami lze přidat 0,25 % Aqua Reslinu Super nebo provést následné ošetření tímto přípravkem.
Bezpečnost práce 
Upozornění 
Způsob skladováníPřípravek smí být skladován výlučně v originálních uzavřených obalech, v suchých chladných skladech. Nesmí být skladován ani přepravován společně s poživatinami, léky, krmivy a desinfekčními látkami. Chraňte před zmrznutím.
Doba použitelnosti4 roky.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03