logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

K – OTHRINE 25 SC

[ Zpět ]

NázevK – OTHRINE 25 SC
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska55/2017
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBayer CropScience S.A., Francie,
Složenídeltamethrin 25 g/ l,
Popis přípravkuStabilizovaná vodní suspenze insekticidního přípravku pro profesionální použití určeného k hubení škodlivého a obtížného hmyzu. Je použitelný v bytech, obchodech, zdravotnických zařízeních, potravinářských provozovnách a výrobnách, jakož i v objektech živočišné výroby apod.
Balení 
UžitíPoužívá se k hubení rusů domácích, švábů obecných, cvrčků domácích, pisivek, štěnic domácích, vos, much, mravenců, různých škodlivých brouků, molů, zavíječů, komárů, blech i rybenek.
Způsob použitíSmísením přípravku s vodou a po důkladném zamíchání vzniká suspenze, která se aplikuje pomocí ručních nebo motorových postřikovačů. Nádobu s přípravkem důkladně protřepejte, abyste homogenizovali její obsah. Odměřené množství přípravku vlijte do nádrže aplikačního přístroje, předem naplněného cca 2/3 vypočteného množství vody. Za stálého míchání doplníme nádrž na celkový objem a můžeme provést aplikaci. Během aplikace musí být zajištěno míchání postřikové suspenze. K ošetření savých povrchů (zdí, dřeva, betonu apod.) se používá 0,5 % koncentrace přípravku a aplikuje se v dávce 1 litr suspenze na cca 10 m2 ošetřovaného povrchu. K ošetření nesavých povrchů (obkládačky, gumové nebo PVC podlahoviny, lakované stěny, plechy, sklo apod.) se používá 1 % koncentrace přípravku a aplikuje se v dávce 1 litr suspenze na cca 20 m2 ošetřovaného povrchu.
Bezpečnost práce 
UpozorněníPřípravek nesmí přijít do přímého styku s potravinami a zvířaty.
Způsob skladováníPřípravek skladujte při teplotách +5 do +30 °C v suchých uzamykatelných skladech v původních uzavřených obalech, odděleně od potravin, nápojů, léků, krmiv, hnojiv a dezinfekčních přípravků a prázdných obalů od těchto látek .
Doba použitelnosti2 roky od data výroby.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02