logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

MIKAL CK

[ Zpět ]

NázevMIKAL CK
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska094-02/C
Držitel rozhodnutíMIKA a.s., Skalka 1858, 560 02 Česká Třebová, Česká republika.
VýrobceMIKA a.s., Skalka 1858, 560 02 Česká Třebová, Česká republika.
SloženíHydroxid sodný 10,0 %, chlornan sodný 9,0 %(150 g/l), vodní sklo draselné 4,5 %, tenzidy, inhibitory..
Popis přípravkuČirá až lehce zakalená kapalina se zápachem po surovinách.
BaleníPE kanystry 10 kg 27 kg, PE sudy 220 kg, PE kontejnery 1100 kg.
UžitíAlkalický pěnový čistící prostředek s obsahem dezinfekční složky na bázi aktivního chloru pro potravinářský průmysl. Je určen pro pěnové čištění, čištění vysokým tlakem, ponořením v lázni.
Způsob použitíMIKAL CK je vhodný zejména k čištění zařízení a pracovních prostor od zbytků bílkovin a tuků. Před vlastním čištěním je lépe provést opláchnutí bílkovin a tuků teplou vodou a pak aplikovat zpěňovač. Čištění pěnou: MIKAL CNK se používá v koncentraci 5,0-10,0 % pomocí napěňovacího zařízení. Ve výjimečných případech může být koncentrace zvýšena. MIKAL CK se nanáší ve formě stabilní pěny při aplikačních teplotách do 60°C na čištění povrchy, ponechá se 10-15 minut působit a po opadnutí pěny se ihned důkladně opláchne vodou tak, aby rozpuštěné nečistoty již nezasychaly. MIKAL CK je vhodný pro aplikaci zařízením Scan Foam i zařízeními na principu vzduchové nádoby (Schaummax, Foamall a Divojet). Čištění vysokým tlakem: MIKAL CK se aplikuje ve formě 2,0-3,0 % ního roztoku při teplotě do 70°C pomocí tlakových přístrojů. Po provedené sanitaci je třeba čištěné dobře opláchnout čistou vodou. Stejně tak propláchnout vodou i tlakový přístroj. Čištění ponořením v lázni: Silně znečištěné předměty, např.pečící plechy, lze důkladně vyčistit ponořením do cca 6,0 % ního roztoku Mikalu CK při teplotě 50-60°C na dobu minimálně 60 minut. Po vyčištění se důkladně opláchnou čistou vodou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníPři teplotě 5-30°C. Výrobky se skladují v běžných krytých halách chráněny před přímým slunečním zářením a povětrnostními vlivy. Uchovávat odděleně od potravin, nápojů, krmiv a vždy v originálních obalech.
Doba použitelnosti6 měsíců.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02