logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

 

V následující tabulce lze  při kliknutí na název biocidu získat základní informace o biocidním přípravku, na který vydal ÚSKVBL stanovisko.

 Aktualizováno: 2.8.2017

EFFECT RODENT parafinové bloky

[ Zpět ]

NázevEFFECT RODENT parafinové bloky
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska104/2007
Držitel rozhodnutíUNICHEM AGRO CZ spol. s r.o., Dominova 2468/5, 158 00 Praha 5
VýrobceUNICHEM d.o.o., Sinja Gorica 2, Vrhnika,
Složenídifenacoum 0,05g/kg, bitrex 0,05g/kg, butylhydroxytoluol 1g/kg,
Popis přípravkuparafinové bloky,
Balení 
Užitíjako rodenticid v kanalizacích, ve skladištích se zemědělskými výrobky (ve kterých není zboží rozsypáno), uvnitř hospodářských farem a ve skladištích potravin.
Způsob použitík likvidaci: myš domácí (Mus musculus): návnadu v množství 30 g bloků postavíme na hromádku po 2-5 m (v případě menší populace myší můžeme hromádku rozdělit) na zakrytých místech, blízko hnízda nebo místa, kde se pohybují. Černý potkan (Rattus rattus) a šedý potkan (Rattus norvegicus): návnadu v množství 180 g postavíme na hromádku po 5-10 m (v případě menší populace potkanů můžeme hromádku rozdělit) na zakrytých místech, blízko hnízda nebo místa, kde se pohybují. V místech, kde se pohybují také lidé a jiná zvířata, je musíme přikrýt. Použitou návnadu je třeba neustále doplňovat a je nutné se starat o to, aby ji hlodavci požívali nejméně 15 dní pro myši a 10 dní pro potkany, nebo dokud nejsou myši a potkáni úplně vyhubeni. Uhynulá zvířata odstraňte. Při použití musíme zabránit znečištění vody tak, že používáme návnady ve vzdálenosti minimálně 20 metrů od vody.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníZákaz používání přípravku ve volné přírodě tak, aby aplikace neohrozila volně žijící živočichy a životní prostředí. Přípravek nesmí být požit jinak, než jak je uvedeno v návodu na použití!
Způsob skladováníSkladovat odděleně od potravin a krmiv, neskladovat v blízkosti hořlavin. Skladovat pouze v uzavřených originálních obalech.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Středa, 02 Srpen 2017 08:22