logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

 

V následující tabulce lze  při kliknutí na název biocidu získat základní informace o biocidním přípravku, na který vydal ÚSKVBL stanovisko.

 Aktualizováno: 2.8.2017

Empire* 20

[ Zpět ]

NázevEmpire* 20
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska 
Držitel rozhodnutíDow AgroSciences s. r. o. Ing. Karel Sikora Rumunská 11 779 00 Olomouc
VýrobceDow AgroSciences, Ltd. King´s Lynn, Velká Británie
Složeníchlorpyrifos - ethyl 200 g/l, tj.: 0,0-diethyl-0-(2,3,5-trichlor-2-pyridyl)-thiofosfát,
Popis přípravkuEmpire* 20 je mikroenkapsulovaný insekticid určený k hubení obtížného lezoucího hmyzu v potravinářských provozech a skladech, nemocnicích, restauračních a hotelových zažízeních, školách a školkách apod.,
Balení 
UžitíEmpire 20 hubí spolehlivě tyto druhy obtížného lezoucího hmyzu: rusa domácího, švába amerického, švába obecného, faraóny a další druhy mravenců, klíšťata, blechy, cvrčky, ryběnky aj. Empire 20 je účinný též na další druhy obtížného a škodlivého hmyzu, případně dalších členovců, např.: na zavíječe moučného a paprikového, moly, pilouse černého, lesáka skladištního, kobercové brouky (Anthrenus scrophulariae), vosy, sršně, škvory, mnohonožky, roztoče aj.
Způsob použitíEmpire 20 působí jako kontaktní insekticid. Aplikuje se ve formě 1 - 2 % vodní suspenze na mechanicky očištěný povrch, přičemž se aplikuje pouze na tzv. bariérové zóny, kudy může obtížný hmyz pronikat do místnosti nebo objektu. 2,5 % koncentrace se používá při silném zamoření + požadavek dlouhodobé reziduální účinnosti použít. 1 l postřikové jíchy na 20 m2 ošetřované plochy.
Bezpečnost práce 
UpozorněníZAKÁZÁN 31.1.2009
Způsob skladováníPřípravek skladujte v uzavřených originálních obalech, v suchých uzamykatelných skladech odděleně od potravin, krmiv, hnojiv a desinfekčních prostředků a prázdných obalů od těchto látek při teplotách + 5 až + 30 °C. Chránit před mrazem, vlhkem a přímým slunečním svitem. doba použitelnosti: při skladování v původních neotevřených a neporušených obalech
Doba použitelnosti2 roky od data výroby.

Aktualizováno Středa, 02 Srpen 2017 08:22