logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

PRONZOL

[ Zpět ]

NázevPRONZOL
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska052-02/C
Držitel rozhodnutíSeverochema , družstvo pro chemickou výrobu, Liberec, Vilová 333/2, 461 71 Liberec, Česká republika.
VýrobceSeverochema , družstvo pro chemickou výrobu, Liberec, Vilová 333/2, 461 71 Liberec, Česká republika.
SloženíKAS (bis(3 aminopropyl) dodecylamin) 7,5 %, Na-Ethylhexyl sulfat 5,0 %, tenzidy, kyselina citronová 2,0 %, Na sůl kyseliny nitrilotrioctové 8,0 %, parfém (Drom ) 0,7 %.
Popis přípravkuČirá kapalina nažloutlá až nahnědlá bez mechanických nečistot.
BaleníPE láhev 1 l, PE kanystr 5 l.
UžitíUniverzální koncentrovaný dezinfekční přípravek s čistícím účinkem určený pro plošnou dezinfekci ve zdravotnictví, pro komunální hygienu, v potravinářských a zemědělských provozech, i pro dezinfekci v malých provozovnách a domácnostech. Je účinný proti bakteriím , mykobakteriím včetně TBC, mikroskopickým kvasinkovitým a mikroskopickým vláknitým houbám, řasám a virům HIV a HBV. Je účinný i v případě znečištění předmětů organickými látkami jako jsou proteiny a krev.
Způsob použitíDle přiloženého návodu k použití, v doporučených koncentracích: 1,0-2,0 %, množství 50-100 ml, doba expozice 30 minut nebo do zaschnutí.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníPři teplotě +5°C až +25°C.
Doba použitelnosti24 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03