logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Lysovet PA

[ Zpět ]

NázevLysovet PA
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska82/2006
Držitel rozhodnutíAnti-Germ CZ spol. s r.o. Nekázanka 888/20, 110 00 Praha 1 Česká republika.
VýrobceSchülke & Mayr, D-22840 Norderstedt, Německo.
Složení100 g Lysovet PA obsahuje: Formaldehyd 9 g, glyoxal 3,6 g, glutardialdehyd 3,75 g, phenoxypropanol 5 g, 2-ethylhexanol 5 g, další složky dle doporučení EU: aniontové tensidy 15-30 %, alkylsulfát sodný 10-20 %, ethanol 5-10 %. kanystr.
Popis přípravkuŽlutá kapalina.
Balení2 l, 10 l.PE láhev, kanystr.
UžitíVysoce účinný dezinfekční a čistící přípravek pro zemědělské provozy.
Způsob použitíVšeobecně v doporučených koncentracích 2 % ( 200 ml Lysovet PA + 10 l vody ), doba působení 2 hodiny. Při tuberkulóze v doporučených koncentracích 5 % ( 500 ml Lysovet PA + 10 l vody ), doba působení 2 hodiny. Aplikace: - pomocí tlakového přístroje pod vysokým tlakem ve vystlaných stájích a chlévech.Plochy a předměty nejdříve předčistíme vhodnými prostředky ( např. s pomocí vysokotlakého přístroje). Lysovet PA je dezinfekční koncentrát. Roztok s potřebnou koncentrací získáme zředěním s vodou. Správné dávkování usnadňují pomocné dávkovače. Na 2 litrovou láhev našroubujte dávkovač – na jedno stlačení uvolní 20 ml přípravku. Dávkovače a kohouty usnadní dávkování také z 10 litrového kanystru. Naneseme roztok na čištěnou plochu – aplikujeme oplachem nebo postřikem pomocí postřikovače nebo vysokotlakého přístroje.Dávejte pozor, aby i špatně dostupné plochy byly pokryty přípravkem. Čištěné předměty přímo vkládáme do roztoku. Hloubková dezinfekce ( prázdné stáje/chlévy): před každou novou podestýlkou a při každé změně provozu opláchněte podlahy, stěny, přístroje vodou. Poté postříkejte všechny plochy prázdných stájí a chlévů přípravkem Lysovet PA. Běžná dezinfekce (vystlané stáje/chlévy): z důvodu prevence postřikujte přípravkem několikrát týdně chodby, vnější stěny, stání, klecí a přístroje. Kotce, stání a hnací cesty dobytka vyčistěte po každém ustájení a vystájení a dezinfikujte přípravkem Lysovet PA.Na chodbách by měla být vana s dezinfekcí pro dezinfekci přístrojů a obuvi. Vanu naplňte 5 %-ním roztokem Lysovet PA a minimálně dvakrát týdně jej obnovujte (dle stupně znečištění ).
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
Upozornění 
Způsob skladováníPři pokojové teplotě 15 – 25°C ( ne pod 5°C ).
Doba použitelnostiMinimálně 12 měsíců.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02