logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Lysovet V 1

[ Zpět ]

NázevLysovet V 1
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska80/2006
Držitel rozhodnutíAnti-Germ CZ spol. s r.o. Nekázanka 888/20, 110 00 Praha 1 Česká republika
VýrobceSchülke & Mayr, D-22840 Norderstedt, Německo.
Složení100 g LYSOVET V1 obsahuje:Formaldehyd 12 g, glutaraldehyd 10 g, 2 propanol 5-15 %, alkylsulfát sodný 7-12 %, alkyl-polyethoxylát 3-5 %.
Popis přípravkuŽlutá kapalina.
Balení10 l. PE kanystr.
UžitíDezinfekční a čistící přípravek pro zemědělské provozy.
Způsob použitíV doporučené koncentraci 1 % (100 ml LYSOVET V1 + 10 l vody ) Aplikace: Pomocí tlakového přístroje pod vysokým tlakem - ve vystlaných stájích a chlévech. Plochy a předměty nejdříve předčistíme vhodnými prostředky ( např. s pomocí vysokotlakého přístroje). LYSOVET V1 je dezinfekční koncentrát. Roztok s potřebnou koncentrací získáme zředěním s vodou. Správné dávkování usnadňují pomocné dávkovače. Dávkovače a kohouty usnadní dávkování také z 10 litrového kanystru. Naneseme roztok na čištěnou plochu – aplikujeme oplachem nebo postřikem pomocí postřikovače nebo vysokotlakého přístroje. Dávejte pozor, aby i špatně dostupné plochy byly pokryty přípravkem. Čištěné předměty přímo vkládáme do roztoku. Běžná dezinfekce (vystlané stáje/chlévy): z důvodu prevence postřikujte přípravkem 3 x týdně chodby, vnější stěny kotců, stání, klecí a přístroje. Na chodbách by měla být vana s dezinfekcí pro dezinfekci přístrojů a obuvi. Vanu naplňte 5 %-ním roztokem LYSOVET V1a minimálně 2 x týdně jej obnovujte ( dle stupně znečištění ).Hloubková dezinfekce ( prázdné stáje/chlévy): 1 x týdně a před každou novou podestýlkou opláchněte podlahy, stěny, přístroje vodou. Poté postříkejte všechny plochy prázdných stájí a chlévů přípravkem LYSOVET V1.
Bezpečnost prácePři nanášení přípravku pracujte v dobře odvětrávaných prostorách. Používejte vhodný ochranný oděv.
Upozornění 
Způsob skladováníPři pokojové teplotě 15-25°C ( ne pod 5°C).
Doba použitelnostiMinimálně 12 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 17 Leden 2020 10:03