logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Události

Hlášení NÚ

 

Aktuálně registrované VLP


Kódy balení VLP

 

Informace pro veterinare
 


LoginSeznam DDD PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Orbivet 10

[ Zpět ]

NázevOrbivet 10
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska79/2006
Držitel rozhodnutíAnti-Germ CZ spol. s r.o. Nekázanka 888/20, 110 00 Praha 1 Česká republika
VýrobceSchülke & Mayr, D-22840 Norderstedt, Německo.
Složení100 g ORBIVET obsahuje: Formaldehyd 9 g, glutaraldehyd 7,5 %, 2-propanol 5-15 %, alkylsulfát sodný 5-10 %, alkyl-polyethoxylát 3-5 %.
Popis přípravkuŽlutá kapalina.
Balení10 l.PE kanystr.
UžitíDezinfekční a čistící přípravek pro zemědělské provozy.
Způsob použitíBěžná dezinfekce v doporučené koncentraci 1 % ( 100 ml ORBIVET + 10 l vody ). Hloubková dezinfekce v doporučené koncentraci 2 % ( 200 ml ORBIVET + 10 l vody ). Aplikace: - pomocí tlakového přístroje pod vysokým tlakem ve vystlaných stájích a chlévech. Správné dávkování usnadňují pomocné dávkovače. Dávkovače a kohouty usnadní dávkování také z 10 litrového kanystru. Naneseme roztok na čištěnou plochu – aplikujeme oplachem nebo postřikem pomocí postřikovače nebo vysokotlakého přístroje. Dávejte pozor, aby i špatně dostupné plochy byly pokryty přípravkem. Čištěné předměty přímo vkládáme do roztoku. Hloubková dezinfekce ( prázdné stáje/chlévy): 1 x týdně a před každou novou podestýlkou opláchněte podlahy, stěny, přístroje vodou. Poté postříkejte všechny plochy prázdných stájí a chlévů přípravkem ORBIVET. Běžná dezinfekce (vystlané stáje/chlévy): z důvodu prevence postřikujte přípravkem 3 x týdně chodby, vnější stěny kotců, stání, klecí a přístroje. Na chodbách by měla být vana s dezinfekcí pro dezinfekci přístrojů a obuvi. Vanu naplňte 5 %-ním roztokem ORBIVET a minimálně 2 x týdně jej obnovujte ( dle stupně znečištění ).
Bezpečnost prácePři nanášení přípravku pracujte v dobře odvětrávaných prostorách. Používejte vhodný ochranný oděv.
Upozornění 
Způsob skladováníPři pokojové teplotě 15 – 25 °C ( ne pod 5°C ).
Doba použitelnostiMinimálně 12 měsíců.

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Květen 2019 12:02