logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Desanal K plus

[ Back ]

NázevDesanal K plus
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska19/2008
Držitel rozhodnutíMIKA a.s., Skalka 1858, 560 02 Česká Třebová,
VýrobceMIKA a.s., Skalka 1858, 560 02 Česká Třebová,
Složeníkyselinu ortofosforečnou 225g/kg, Peroxid vodíku 20g/kg,
Popis přípravkuKyselý tekutý čistící a dezinfekční prostředek na bázi kyselých a oxidačních látek,
Balení 
Užitípoužívá se jednak v nižší koncentraci k rozpuštění usazenin v potrubních systémech s automatickým dávkováním v zemědělství a v potravinářství, ve vyšší koncentraci je jeho čistící účinek doplněn současně i účinkem dezinfekčním,
Způsob použitípro čištění usazenin potrubních systémů a dojíren v zemědělství se přípravek DESANAL K+ ředí v poměru 1 litr na 200 litrů vody. Doba cirkulace musí být minimálně 20 minut při teplotě min. 50°C. Pro zajištění čistícího a současně i optimálního baktericidního a fungicidního účinku (dezinfekce potravinářských ploch, strojů a zařízení), je nutné použít koncentraci 3 l přípravku na 100 l vody při teplotě min. 20 - 40 °C a době působení 10 min. Doporučujeme střídání přípravku:1x DESANAL A+,1 x DESANAL K+.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPo provedené sanitaci se musí zbytky přípravku ze sanitovaných povrchů a ploch dokonale opláchnout pitnou vodou.
Způsob skladováníSkladovat odděleně od alkalických kovů, alkálií a redukčních činidel. Skladovat v temnu a chladu v originálním uzavřeném balení.Upozornění :Při teplotách nad 60°C může dojít k samovolnému rozkladu koncentrátu.
Doba použitelnosti6 měsíců

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03