logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Calgodip T-Hexx Dry

[ Back ]

NázevCalgodip T-Hexx Dry
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska16/2009
Držitel rozhodnutíEurofarm systems s.r.o., Puclice 72, 345 61 Staňkov, okres Domažlice, Česká republika.
VýrobceCalvatis GmbH, Dr.-Albert-Reimann-Str.2, 68526 Ladenburg, Německo.
SloženíEthanolum anhydricum, Crospovidonum+Polyurethane, Ceruleum nitens FCF, Triclosan.
Popis přípravkuTmavě modrá, viskózní kapalina.
BaleníHDPE láhev. 0,95 l
UžitíDip – ošetřující a pečující přípravek určený pro zaprahnutí mléčné žlázy.
Způsob použití1. Před použitím si nasaďte rukavice. 2. Po úplném vydojení mléčné žlázy struky v dobře větrané místnosti očistěte dezinfekčním přípravkem (např. calgonit Polyalkohol) a čistou papírovou utěrkou (např. calgonit Euterpapier) 3. Pokud je to nutné, aplikujte do každého struku - podle doporučení veterinárního lékaře - příslušné antibiotikum. 4. Struky ještě jednou očistit dezinfekčním prostředkem (př. Calgonit Polyalkohol) a čistou papírovou utěrkou (např. calgonit Euterpapier) 5. Struky celé ponořit do calgodip T-HEXX DRY. Zajistěte, aby se použitý roztok nesmíchal s dosud nepoužitým roztokem. Dvojité použití calgodip T-HEXX DRY: tj. při zaprahnutí a 5-7 dní před otelením, minimalizuje riziko infekce a popraskání struku před otelením.
Bezpečnost práceUchovávejte mimo dosah dětí. Uchovávejte obal těsně uzavřený. Uchovávejte mimo dosah zdrojů zapálení – Zákaz kouření. Při zasažení očí okamžitě důkladně vypláchněte vodou a vyhledejte lékařskou pomoc. Při styku s kůží okamžitě omyjte velkým množstvím vody. Používejte vhodné ochranné rukavice a ochranné brýle nebo obličejový štít. Při požití okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc a ukažte tento obal nebo označení
UpozorněníVysoce hořlavý – Dráždí oči, kůži!
Způsob skladováníPři teplotě 5 – 20°C v uzavřeném originálním obalu.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03