logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

DEXTRAL

[ Back ]

NázevDEXTRAL
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska179-01/C
Držitel rozhodnutíCymedica spol. s r.o., Pod nádražím 654, 268 01 Hořovice, Česká republika.
VýrobceVehom, Chorvatsko.
SloženíPreventol o-extra 7,0 %, Preventol CMK 4,5 %, Preventol GA 3,75 %.
Popis přípravkuPrůhledná, mírně viskózní kapalina.
Balení1 l, 1000 kg. PE láhev, kontejner.
UžitíPovrchová dezinfekce ve zdravotnických a veterinárních ústavech a zařízeních, v potravinářském, krmivářském průmyslu a asanačních ústavech.
Způsob použitíBaktericidní efekt v koncentraci 1,0 %, doba působení 5 minut. Tuberkulocidní efekt v koncentraci 2,0 %, doba působení 30 minut. Virucidní efekt ( příklady:virus herpes simplex, virus hepatitidy B a virus HIV, adenovirus, paramyxovirus, coronavirus, skupina virů birnaviridae, papavirus SV 10, poliovirus typ 1) v koncentraci 0,5 – 4,0 %, doba působení 5 - 60 minut. Pracovní roztok se připraví podle shora uvedených příkladů. Roztok se nanáší na povrch kropením nebo natíráním. Po uplynutí příslušné doby působení se oplachuje dezinfikovaná místa vodou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
Upozornění 
Způsob skladováníPři teplotě 6-25 –30°C.
Doba použitelnostiMinimálně 24 měsíců.

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03