logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

CIMETROL

[ Back ]

NázevCIMETROL
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska10/2010
Držitel rozhodnutíPelGar spol. s r.o. Na výsluní 2424/7 100 00 Praha 10
VýrobcePelGar International Ltd., Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie. Pro firmu PelGar s.r.o. vyrábí a přebaluje AGROCHEMA družstvo STUDENEC, 675 02 Koněšín, okres Třebíč.
SloženíAlpha-cypermethrin 4.65%, Tetramethrin 4.65%, IGR - Pyriproxyfen 1.86% váhově.
Popis přípravkuInsekticidní třísložkový koncentrát 2 syntetických pyrethroidů a růstového regulátoru (IGR), umožňující složením a formou (mikroemulze a suspenze) dvojí efekt – t.j. okamžitý i reziduální.
Balení 
Užitík hubení široké škály lezoucího (štěnice, švábi, škvoři, vši, blechy, brouci a jejich larvy, mravenci, pavouci, roztoči, klíšťata, rybenky a. j.) i létavého (mouchy, komáři, vosy, moli – včetně larev) hmyzu. K ochraně domácností, skladišť, sil a provozoven pro skladování a zpracování obilí, surovin a hotových výrobků v zemědělsko-potravinářském komplexu atd.
Způsob použitíCimetrol se ředí vodou a je aplikován běžnými postřikovými zařízeními (doporučena nízkotlaká). Z 25ml lze obvykle připravit 5 litrů postřikového roztoku, který postačí pro 100m? ošetřeného povrchu (nutno počítat s tím, že nasáklivé povrchy absorbují více, naopak u hladkých a lesklých dochází ke stékání). Lezoucí hmyz - rutinní použití 25ml/5litrů udržování, místní; - těžké zamoření 50ml/5litrů napadení, totální vyčištění. Létající hmyz - rutinní použití 25ml/5litrů pro regulaci zbylého hmyzu.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníPřípravek skladujte v suchých, chladných a uzamykatelných skladištíchpři teplotě od +5 až 30°C. Skladujte v originálních neporušených obalech. Chraňte před přímým slunečním světlem a mrazem.
Doba použitelnosti3 roky

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03