logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

COMBI DES PLUS

[ Back ]

NázevCOMBI DES PLUS
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska94/2010
Držitel rozhodnutíSYPERA s.r.o., V Lučinách 355, 463 12 Liberec XXV – Vesec Česká republika
VýrobceNorkem AS; , Lagerveien 12 B, N -4033, Stavanger, Norsko,
SloženíKvartérní amonné sloučeniny, benzyl-C12-16-alkyldimethyl, chloridy (1-5 %); N,N-Didecyl-N-methyl-poly-(oxyethyl), amoniumpropionat (1-5 %); Amidy,koko,N,N-bis (hydroxyethyl) (1-5 %),
Popis přípravkukapalina,
Balení5 l
UžitíDezinfekční přípravek s účinností: baktericidní, fungicidní, virucidní na Adenovirus (type 5) a s účinností proti kvasinkám, Salmonella enterica a Listeria monocytogenes. Přípravek je určen na mytí všech vodovzdorných povrchů. Lze ho použít i pro pěnové čištění. Neobsahuje fosfáty.
Způsob použitíKoncentrace/ředění: 10 ml/l chladné vody , podlahy, chladící zařízení, boxy, pěnové čištění – 10 ml/l chladné vody. Čas působení (kontaktní čas): Baktericidní, fungicidní účinnost, kvasinky a Listeria monocytognes: 1% roztok - kontaktní čas 10 minut nebo 2% roztok - kontaktní čas 5 minut, Salmonella enterica 1% roztok – čas 15 minut, nebo 2% roztok a 5 minut, Virucidní účinnost: 10% roztok – čas 15 minut. Plochy, které přicházejí do styku s poživatinami musí být po umytí opláchnuty čistou vodou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPlochy, které přicházejí do styku s poživatinami musí být po umytí opláchnuty čistou vodou.
Způsob skladováníObal uchovávat těsně uzavřený a suchý. Skladovat v chladnu a na dobře větraném místě. Teplota skladování nesmí klesnout pod bod mrazu a přesáhnout 30°C. Přípravek nesmí být skladován pod přímým slunečním zářením ani u zdrojů tepla. Skladovat mimo dosah dětí
Doba použitelnosti12 měsíců v originálním obalu.

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03