logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Dutrion Powder

[ Back ]

NázevDutrion Powder
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska39/2011
Držitel rozhodnutíForex Bohemia spol. s r.o., Vídeňská 117 a, 619 00 Brno, Česká republika.
VýrobceDuka Production Ltd., P.O. Box 30, 7730 AA Ommen, The Netherlands,
SloženíDutrion Powder Component A: Sodium chlorite 30 – 60%, Sodium chlorate 10 – 30%, Sodium carbonate 5 – 10%. Dutrion Powder Component B: Sodium bisulfate 30 – 60%.
Popis přípravkudvousložkový dezinfekční přípravek Dutrion Powder skládající se z Komponentu A - bílý prášek nebo granule a z Komponentu B – bílé nebo žluté krystalky bez zápachu, pH 2.
Balení 
Užitídezinfekce na bázi chlordioxidu pro potravinářské provozy,
Způsob použitíPříprava zásobního roztoku: Krok 1: Zvolte si požadovanou koncentraci zásobního roztoku podle směšovací tabulky na etiketě přípravku. Naplňte vhodný zásobník pro chlordioxid přesným objemem pitné vody. Změřte teplotu vody v zásobníku (optimální je 20°C). Krok 2: Nejdříve přidejte pomalu komponentu A do objemu vody v zásobníku. Dále přidejte pomalu komponentu B do objemu vody v zásobníku.Rychle a pevně uzavřete zásobník. Nečeřte a nemíchejte vodu ani netřeste zásobníkem. Vyčkejte podle časového plánu.Krok 3: Po reakční době: malé zásobníky šetrně potřepejte nebo pomalu rozmíchejte obsah ve větších zásobnících. Teď je zásobní roztok s chlordioxidem připravený k dávkování. Skladujte v chladné, tmavé a větrané místnosti. Dávkování: Komponenta A 250 g + 250 g komponenty B do 25,0 l vody = 0,2% koncentrace ; do 16,7 l vody = 0,3% koncentrace ; do12,5 l vody = 0,4% koncentrace finálního roztoku ClO2.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníVždycky buďte opatrní vzhledem k uvolňování výparů ClO2 v průběhu míchání. Buďte opatrní vzhledem k uvolňování plynu a nikdy nedávkujte komponenty do otevřených zásobníků nebo kbelíků. Ujistěte se, aby při dávkování do pitné vody maximální teplota nepřesáhla 40°C.
Způsob skladováníSkladujte v chladné, tmavé a větrané místnosti.
Doba použitelnosti 

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03