logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BUFFODINE

[ Back ]

NázevBUFFODINE
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska76/2011
Držitel rozhodnutíTekro, spol. s r.o. Višňová 2/484 140 00 Praha 4 Česká republika
VýrobceEvans Vanodine International, Brierley Road, Walton Summit, Preston, Lancashire, PR5 8AH England.
SloženíÚčinná látka: jód 11,16g/kg. Ostatní látky: ethoxylované alkylalkoholy, jodid sodný, síran sodný, dihydrogenfosforečnan sodný, hydrogenfosforečnan disodný, voda.
Popis přípravkuKapalný přípravek pro profesionální použití.
Balení 
UžitíBuffodine je stabilizovaný jodoforový biocidní přípravek určený k dezinfekci jiker v chovech ryb. Vyvinut speciálně pro dezinfekci nově vytřených jiker a jiker v očních bodech. Vysoce účinný proti virům ryb včetně původců infekční nekrózy pankreatu (IPNV) a virové hemorrhagické septikémie (VHSV), atd. Účinný proti patogenním bakteriím a plísním (včetně původce furunkulózy).
Způsob použitíPodle návodu k použití.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřípravek nesmí být používán pro léčbu ryb, násadových jiker nebo váčkového plůdku! Přestože BUFFODINE není toxický pro jikry, je i v nízkých koncentracích toxický pro ryby.
Způsob skladováníSkladovat na chladném místě bez přístupu světl Uchovávat v originálních obalech. Obaly dobře uzavírat. Neskladovat v blízkosti chlornanu a jiných oxidačních činidel.
Doba použitelnosti 

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03