logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Fendona 6 SC

[ Back ]

NázevFendona 6 SC
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska10/2012
Držitel rozhodnutíBASF spol. s r.o., Šafránkova 3, 155 00 Praha 5, Česká republika
VýrobceBASF Agro B.V., Moosacherstr. 2, 69, 8820 Waedenswil/Au, Švýcarsko,
Složení5,93% (60,0 g/l) alfacypermetrinu ve formě suspenzního koncentrátu, tj. racemát obsahující (R)-alfa-kyano-3-fenoxybenzyl(1S,3S)-3-(2,2-dichlorvinyl)-2,2-dimethylcyklopropankarboxylát a (S)-alfa-kyano-3 fenoxybenzyl(1R,3R)-3-(2,2- dichlorvinyl)-2,2-dimethylcyklopropankarboxylá,t
Popis přípravkureziduální insekticid ve formě suspenzního koncentrátu,
Balení50 ml / PE láhev, 500 ml / PE láhev, 1 L / PE láhev, 5 L / PE kanystr
Užitíširokospektrý pyretroidní insekticid proti lezoucímu a létajícímu hmyzu jako jsou švábi, mravenci, štěnice, blechy a moli. Zanechává vysoký obsah reziduí a má nízkou toxicitu pro člověka a domácí zvířata. Je vhodný pro průmyslové podniky včetně potravinářských závodů. Přípravek lze také použít v drůbežárnách proti červeným roztočům a moučným červům.
Způsob použitíAplikujte běžným ručním nebo mechanickým postřikovacím přístrojem nastavitelným na postřik velkými kapkami. Aplikujte tak, aby přípravek nemohl odtéci do povrchových vod. Naneste 1 litr rozředěného přípravku na 20 m2 povrchu, především do prasklin, štěrbin a za nábytek a zařízení. Normální poměr ředění: proti lezoucímu a létajícímu hmyzu; 25ml přípravku na 5 litrů vody. Speciální poměr ředění: se používá, kde je třeba provést rychlé počáteční ošetření nebo kde jsou povrchy znečištěné nebo vysoce absorpční; použijte 50 ml přípravku na 5 litrů vody.Červení roztoči drůbeže: Aplikujte v normálním ředícím poměru na začátku chovného cyklu před osazením klecí ptáky. Postříkejte celý povrch klecí, hnízd, bidýlek a podlah podle potřeby. Zvláštní pozornost věnujte rohům, prasklinám a štěrbinám, kde se roztoči množí. Během chovného cyklu nestříkejte přímo na ptáky.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníBěhem chovného cyklu nestříkejte přímo na ptáky.
Způsob skladováníPřípravek se skladuje v uzavřených originálních obalech v suchých uzamykatelných skladech při teplotách -10 až 40°C odděleně od potravin, nápojů, krmiv, hnojiv, desinfekčních prostředků a obalů od těchto látek. Chraňte před mrazem, přímým slunečním zářením a sáláním tepelných zdrojů. Izolovat od silných zásad.
Doba použitelnosti36 měsíců

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03