logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

BOMBEX ® ? omega BOMBEX omega

[ Back ]

NázevBOMBEX ® ? omega BOMBEX omega
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska57/2013
Držitel rozhodnutíGAT Microencapsulation AG Gewerbezone 1 - A-2490 Ebenfurth, Rakousko
VýrobceGAT Microencapsulation AG Gewerbezone 1 - A-2490 Ebenfurth, Rakousko
Složeníabamectin (1,87 % w/w),
Popis přípravkuhnědá kapalina, insekticid na bázi abamectinu,ve formulaci suspenze kapsulí (CS),
Balení 
Užitíinsekticid pro profesionální použití v potravinářských provozech, zemědělských objektech, stájích a chovech drůbeže a ptáků proti čmelíku kuřímu, mouchám a potemníku stájovému. Na ochranu před lezoucím a létajícím hmyzem: mravenci, švábi, mouchy (Musca domestica, Haematobia irritans, Musca autumnalis a Stomoxys calcitrans), vosy, klíšťata (Dermacentor marginatus), štěnice domácí (Cimex lectularius), potemník stájový (Alphitobius diaperinus), čmelík kuří (Dermanyssus gallinae), čmelíkovec ptačí a další druhy čmelíků, komáři, pilous černý (Sitophilus granaries), pilous rýžový (Sitophilus oryzae), korovník obilní (Rhyzopertha dominica), červotoč tabákový (Lasioderma serricorne), lesák skladištní (Oryzaephilus surinamensis), potemník hnědý (Tribolium castaneum), zavíječ skladištní (Ephestia elutella), zavíječ paprikový (Plodia interpunctella).
Způsob použitíPříprava pracovního roztoku k rozprašování pomocí vhodného rozprašovače nebo rotačního atomizéru s ventilátorem pro jemnou mlhu nebo ULV aplikaci. Při přípravě roztok důkladně promíchejte. Ošetřete všechny zamořené oblasti, přičemž zvláštní pozornost věnujte trhlinám, puklinám, skrytým prostorům a útulkům. Přípravek může být aplikován na tvrdé porézní, měkké porézní a neporézní povrchy. Na hubení much a lezoucího hmyzu na stěnách: smíchejte 20 ml přípravku Bombex omega s 2 až 5 litry vody (objem vody závisí na struktuře povrchu a postřikovacího zařízení) a plošným postřikem ošetřete nejméně 100 m2 povrchu. Hubení hmyzu na zemi: smíchejte 50 ml přípravku Bombex ? s 2 až 5 litry vody ((objem vody závisí na struktuře povrchu a postřikovacího zařízení) a plošným postřikem ošetřete nejméně 100 m2 povrchu. Létající hmyz: Ošetřete povrchy, kde hmyz obvykle usedá – zdi, stropy, okna. Potemník stájový (Alphitobius diaperinus )a další lezoucí hmyz: Použijte jako běžné ošetření po vyčištění a před každým dalším naskladnění. Ošetřete všechny svislé povrchy, například stěny, přepážky a sloupky, a zajistěte přesah ošetření až na strop. Čmelík kuří: Vystříkejte důkladně po každém čištění a před vsazením nové drůbeže. Ošetřete všechny povrchy včetně klecí, hnízd, a hřad. Zajistit důkladné ošetření podlah a rohů, stejně jako všech trhlin a štěrbin, kde se roztoči mohou ukrývat. Teplé a stude zmlžování v interiéru: smíchejte 25 ml přípravku BOMBEX ® ? s 2 až 5 litry vody; použijte 1 litr naředěného přípravku na 250 m3. Pokud je to možné, uzavřete okna a dveře před aplikací a ponechte je zavřené alespoň 30 minut. Ošetření v případě potřeby opakujte.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPřed aplikací odstraňte kmiva a vodu z napaječek, seberte vejce, nepoužívejte přímo na zvířata a vejce, odstraňte nebo zakryjte všechna akvaria Nepoužívejte za přítomnosti zvířat.
Způsob skladováníUchovávejte na bezpečném místě. Uchovávejte odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Před použitím dobře protřepejte a chraňte před mrazem.
Doba použitelnosti 

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03