logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

CBM 8 MV

[ Back ]

NázevCBM 8 MV
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska13/2015
Držitel rozhodnutíINTERHYGIENE, GmbH Cuxhaven, Německo,
VýrobceNTERHYGIENE, GmbH Cuxhaven, Německo,
Složení18 mg/g Abamectin CAS 71751-41-2 (směs Avermectin B1a,> 80%, Einecs 265-610-3, a Avermectin B1b,< 20%, Einecs 265-611-9)
Popis přípravkuhnědá kapalina, nasládlého zápachu, pH 4 – 7.
Balení500 ml
UžitíCBM 8 MV je účinný proti červenému drůbežímu roztoči, prachovému roztoči, čmelíkům, péřovým vším, blechám a jiným ektoparazitům. Má spolehlivý, rychlý a vytrvalý reziduální účinek. Přípravek se může při správném použití aplikovat v přítomnosti zvířat. Oblast účinnosti: Stáje drůbeže, prasat, skotu, koní, ovcí a koz , stodoly, stavební sloupky atd. 500 ml přípravku je dostačující na 1000m?.
Způsob použitíDůkladně vyčistit stáje . Pracovní roztok nanášíme vhodným vysokotlakým zařízením. Zejména na podlahy, ale i stěny, stropy , příslušenství a vybavení. Dávkování: CBM 8 MV při těžkém napadení 0,5% (50 ml/10 litrů vody); při nízkém napadení 0,25% (25 ml/10 litrů vody). 10 litrů pracovního roztoku stačí na cca 100 m oblasti. Protřepejte lahvičku před použitím Připravte roztok a promíchejte. Pracovním roztokem postříkejte stodoly a stabilní zařízení, v závislosti na zamoření. Chcete-li dosáhnout dlouhodobý efekt při velmi těžkém zamoření, používejte 1% koncentraci. Je důležité dostat přípravek do všech trhlin a štěrbin, postřik opakujte jednou nebo dvakrát za 7 dní léčby,
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPro dezinfekci a řešení roztočů a roztočů vajec v prázdné stáji, doporučujeme přípravek Interkokask. Nestříkejte na krmivo. Položená vejce, krmné a napájecí žlaby musí být zakryty.
Způsob skladováníLahvičky správně dopravujte a skladujte. Chraňte před mrazem . Obaly nesmí být znovu zdné obaly odevzdejte na recyklaci.
Doba použitelnosti5 let

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03