logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Diemacid Direct

[ Back ]

NázevDiemacid Direct
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska87/2015
Držitel rozhodnutíDIEMER CZ s.r.o., Sokolovská 573, 686 01 Uherské Hradiště, Česká republika,
VýrobceDIEMER s.r.o., Istebnická 195, 911 05 Trenčín, Slovensko.
SloženíClorhexidini digluconas 0,3 %, Aqua purificata, Alcohol benzylicus, Glycerolum, Ceruleum protectum V, Adeps lanae oxyethylenatus 75.
Popis přípravkumodrá viskózní kapalina, bez zápachu, pH 6-7,
BaleníPE kanystr se šroubovacím uzávěrem, velikost balení: 1 x 10 kg, 1 x 30 kg, 1 x 120 kg.
UžitíPřípravek na dezinfekci mléčné žlázy po dojení s přídavkem látek chránících a ošetřujících pokožku mléčné žlázy. Neobsahuje jód a nevysušuje pokožku. Je na bázi chlórhexidindiglukonátu. Obsahuje lanolín. Vhodný jako prevence bakteriálních mastitid. Má baktericidní účinek na grampozitivní a gramnegativní bakterie včetně patogenů způsobujících mastitidy jako jsou: Strepcoccus agalactiae, Streptococcus dysgalactiae, E.coli, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes a další. Působí rovněž na kvasinky a plísně.
Způsob použitíRoztokem Diemacid direct se dezinfikuje po dojení. Po dojení je dostačující dezinfikovat struky pomoci aplikátoru. Dezinfekce přetrvává až do dalšího dojení. Přípravek barví mléčnou žlázu na zeleno, umožňuje vizuální kontrolu dezinfekce mléčné žlázy. Na struku vytváří ochranný film a tím zabezpečuje ochranu mezi jednotlivým dojením.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníPři teplotě 10 - 25°C, chránit před mrazem.
Doba použitelnosti12 měsíců od data vý

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03