logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

ETOFENBLU

[ Back ]

NázevETOFENBLU
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska15/2017
Držitel rozhodnutíBLEU LINE S.r.l. Via Virgilio, 28 - Z.I. Villanova - 47122 Forl? (FC) – Itálie
VýrobceFERBI S.r.l. – viale 1°Maggio C.da Ripoli – 64023 Mosciano S.Angelo (TE), Itálie, SELECTA S.r.l. Via Tacito, 9 - 20094 Corsico (MI), Itálie
Složení100 g přípravku obsahuje Etofenprox 12 g (123,6 g/l), Piperonyl bioxid 20 g (206,0 g/l), Ko-formulanty do 100 g. OBSAHUJE: kalcium dodecylbenzen sulfonat, lineární; etofenprox.
Popis přípravkuKapalina jantarové barvy, typického zápachu.
Balení250ml-1 L
UžitíInsekticidní koncentrát ve vodní mikroemulzi, určený k naředění vodou a k aplikaci postřikem proti širokému spektru škodlivého létajícímu hmyzu, jako jsou mouchy, komáři, pakomáři, vosy, zavíječi, tiplici a muchničky, a lezoucímu hmyzu jako jsou rusi, švábi, mravenci, rybenky, pavouci, brouci, blechy, apod. v bytech, školách, veřejných budovách, úřadech, rekreačních objektech, hotelích, ubytovnách zařízeních, restauracích, provozovnách veřejného stravování, zdravotnických zařízeních, potravinářských výrobnách a provozovnách, v průmyslových provozovnách, v objektech živočišné výroby, v objektech chovů zvířat, v prostředcích veřejné dopravy a pro hubení dospělých komárů v okolí obytných budov pod. ETOFENBLU je insekticidním koncentrátem, jeho účinnou látkou je etofenprox, což je phenoxy-derivat nové generace, jehož účinnost je zesilována piperonyl butoxidem. Přípravek má vysokou akutní i dlouhodobou reziduální účinnost na všechny druhy škodlivého hmyzu. Účinkuje kontaktně i požerově tím, že porušuje normální činnost nervové soustavy hmyzu. Přípravek je účinný i proti hmyzu rezistentnímu k organofosfátům, karbamátům a pyrethroidům.
Způsob použitíPřípravek ETOFENBLU nařeďte vodou na 0,5 – 1,5% pracovní směs (tj.: 50 – 150 ml přípravku do 10 litrů vody) v závislosti na síle zamoření. Aplikujte postřikem na všechna místa a do všech úkrytů hmyzu, za použití standardních typů ručních tlakových nebo motorových postřikovačů, v dávce 1 litr na 10 m2 ošetřené plochy. Naředěný přípravek spotřebujte během dne jeho přípravy. Pro aplikaci v okolí budov proti komárům, vosám a pakomárům použijte ředění 0,5 – 1% (tj. 50-100 ml přípravku do 10 litrů vody). Proti mravencům, pavoukům a mouchám použijte ředění 1-1,5% (tj. 100-150 ml přípravku do 10 litrů vody) s tím, že vyšší koncentraci použijete proti mouchám a v případě silnějšího zamoření. Pro aplikaci proti komárům ukrytým ve vegetaci použijte ředění 50 ml přípravku do 10 litrů vody a postřik aplikujte v takovém množství, aby z vegetace neodkapával. Pro aplikaci ve vnitřních prostorách proti švábům a rusům, pavoukům a jiným druhům lezoucího hmyzu použijte ředění 1% (tj. 100 ml přípravku na 10 litrů vody). Proti blechám použijte ředění 1,5% (tj. 150 ml přípravku do 10 litrů vody) a postřik aplikujte na celou podlahovou plochu a na stěny do výše asi 1 m. Přípravek neaplikujte na materiály a tkaniny, s kterými přicházejí lidé a domácí zvířata do přímého kontaktu. Aplikaci podle potřeby opakujte. Přípravek ETOFENBLU nezanechává při postřiku nepříjemný zápach a nepoškozuje ošetřené povrchy. V případě pochybností vyzkoušejte nejdříve postřik na malé, nenápadné ploše.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozorněnípostřik provádějte v nejchladnějších hodinách dne, nejlépe brzy ráno. V potravinářských provozovnách i v jiných typech prostor odstraňte před postřikem potraviny, nápoje a krmiva, nebo je zajistěte, aby nebyly postřikem přímo zasaženy. Při aplikaci postřiku v objektech živočišné výroby a chovu zvířat provádějte postřik bez přítomnosti zvířat a zvířata vraťte až po úplném zaschnutí postřiku. Postřik opakujte v intervalech 15-20 dní nebo v kratších intervalech v případě, že se škůdci znovu objeví dříve. Chraňte před dětmi a nepoučenými osobami. Uchovávejte mimo dosah domácích zvířat.
Způsob skladováníSkladujte v originálních neporušených uzavřených obalech, v suchém, čistém, dobře větratelném a uzavřeném skladu, při teplotě vyšší než + 5°C, odděleně od potravin, léků, krmiv, dezinfekčních prostředků a obalů od těchto látek. Přípravkem kontaminované obaly a zbytky přípravku skladujte a likvidujte jako nebezpečný odpad.
Doba použitelnostiSpotřebujte do 2 roků od data výroby uvedeném na obalu

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03