logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginList of biocides PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   
List of biocides

ORTHOSEPT P

[ Back ]

NázevORTHOSEPT P
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska171-98/C
Držitel rozhodnutíRolega, Česká republika
VýrobceRolega, Česká republika
SloženíDodecyldimethyl ammonium chlorid, bis (3-aminopropyl)dodecylamin, hydroxid draselný, pěnotvorné přísady, emulgátory.
Popis přípravkuČirá, bezbarvá kapalina .
Balení1, 5, 10, 15, 25, a 50 l.
UžitíPěnivý dezinfekční prostředek s čistícím účinkem pro potravinářské a zemědělské provozy. Vykazuje dezinfekční účinnost proti bakteriím, plísním, mykobakteriím, sporám a virům. Je biodegradabilní a nemá korozivní účinky na kovy, nerez, plasty, pryže a sklo.
Způsob použitíMechanicky očištěné povrchy a předměty se ošetří postřikem nebo ponořením. Doporučuje se použít vodný roztok o koncentraci 0,5 - 1,0 % proti bakteriím, plísním, mykobakteriím, sporám a virům, v prostředí málo znečistěném organickými látkami, po dobu 15 - 30 minut. V prostředí silně znečistěném organickými látkami se doporučuje koncentrace 2,0 - 6,0 % při teplotě 45 °C a expozici 30 minut nebo do zaschnutí. Po provedené dezinfekci se předměty a plochy musí dokonale opláchnout pitnou vodou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
UpozorněníPřípravek je žiravina. Páry jsou hořlavé. Při práci s koncentrovanými roztoky je použití ochranných prostředků nezbytné.
Způsob skladováníPři teplotě 0 až 30°C.
Doba použitelnosti24 měsíců.

Last Updated on Thursday, 16 May 2019 12:02