logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

IMIDACLOPRID 0,5 % FLY BAIT gran.

[ Back ]

NázevIMIDACLOPRID 0,5 % FLY BAIT gran.
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska044-02/C
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBayer AG, Business Group Animal Health, D-51368 Leverkusen, Německo.
Složení0,5 % imidacloprid, pomocné látky.
Popis přípravkuRůžové granule.
BaleníAluminiový sáček, PE láhev, 50 g, 350 g, 2 kg.
UžitíGranulovaná nástraha proti mouchám používaná ve formě granulí nebo po smísení s vodou ve formě nátěru. Obsah jednoho balení postačuje k ošetření prostoru o podlahové ploše 180-200 m2.
Způsob použitíA - formou nátěru: Obsah jednoho balení (=350 g) vsypat do 250 ml vody a důkladně promíchat. Nechat stát asi 15 minut, než se vytvoří pastovitá konzistence, která je vhodná k nátěru. Pasta se natírá pomocí štětce na povrchy, kde mouchy odpočívají (stěny, stropnice, okenní výstupky). Vyhýbejte se velmi zaprášeným povrchům. Návnadu je možné natřít na jutové pytle, lepenku nebo tkaninu, která se pak zavěsí v prostoru s hojným výskytem much. Mouchy hynou i po kontaktu s nátěrem. B – ve formě granulí: Návnada se umístí do mělkých misek nebo rozptýlí přímo z nádoby na suché rovné povrchy tak, aby jednotlivé granule ležely blízko sebe, ale nevytvářely hromádky. Pro lepší výsledky se mohou granule mírně navlhčit. Nejlepších výsledků se dosáhne, je-li návnada použita na mnoha místech. Pro větší úspěšnost se vyhýbejte aplikaci na chladných místech s průvanem. Ošetření je třeba načasovat na začátek sezóny a zabránit tak masivnímu rozmnožování much.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníPři teplotách pod 40°C. Chránit před mrazem a ohněm.
Doba použitelnosti36 měsíců.

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03