logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail
Written by Jiří Škaloud   

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

INTERKOKASK

[ Back ]

NázevINTERKOKASK
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska132/2006
Držitel rozhodnutíClaus Huth Praha s.r.o., Za Poříčskou branou 4, 186 00 Praha 8 – Karlín, Česká republika.
VýrobceInterhygiene Rieder GmbH, Neufelder Str. 30, 27472 Cuxhaven, Německo.
Složení36,0 % trichlormethan (chloroform), 24,0 % sirouhlík, 17,0 % 2-Propanol, 6,6 % 4-chlor-3-metylfenol.
Popis přípravkuKapalina modrozelené barvy, ostrého, charakteristického zápachu.
BaleníUN sud 10 kg.
UžitíDezinfekční prostředek pro plošnou dezinfekci v zemědělských provozech. Postřik se širokým spektrem na dezinfekci stájí proti vajíčkům škrkavek , oocystám kokcidií, bakteriím, houbám a virům.
Způsob použitíINTERKOKASK umí usmrtit trvalé formy endoparazitů, na rozdíl od běžných dezinfekčních prostředků. Proto je používán všude tam, kde boj proti vajíčkům a larvám škrkavek je obzvláště důležitý – ve chlévech pro prasata, drůbežárnách a kravínech. 500 ml přípravku INTERKOKASK + 10 l vody = 5,0 % roztok k použití doba působení 2 hodiny. Přípravkem INTERKOKASK postříkat silně podlahy, zařízení a stěny do výšky 1,5 m. (Ve výšce nad 1,5 m se již nedrží žádní endoparaziti, přípravek tam můžeme použít, ale není to již nutné). Při použití většího množství (např. 400ml /m2) musí být chlévy během dezinfekce důkladně větrány. Uložit při teplotě 25°C. , v suchu, chladu.
Bezpečnost práceINTERKOKASK je toxický pro ryby. Bezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníZvířata ze stájí odstranit a stáj dobře vyčistit. Následné opláchnutí ploch není nutné. Teprve po důkladném větrání a úplném oschnutí se mohou chlévy znovu obsadit. Roztok připravovat vždy čerstvý.
Způsob skladováníChránit před světlem
Doba použitelnosti24 měsíců.

Last Updated on Friday, 17 January 2020 10:03