logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Login



Seznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

Pengar DDA

[ Zpět ]

NázevPengar DDA
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska44/2008
Držitel rozhodnutíANTI-GERM Austria GmbH p.Gebetsroither Pfongauerstrasse 17 5202 Neumarkt Rakousko
VýrobceÖSTERREICHISCHE ANTI-GERM, Gerhard Ruff & Co.GmbH, Pfongauerstraße 17, Postfach 50, A-5202 Neumarkt am Wallersee,
Složeníkyselina dusičná 10 – 25%, peroxid vodíku < 5%,
Popis přípravkusvětle žlutá kapalina,
Balení 
Užitítekutý čistící prostředek s dezinfekčním účinkem pro průmyslové a profesionální použití ve všech oblastech zpracovatelského potravinářského průmyslu,
Způsob použitíprostředek se používá ve formě 0,3 – 2,0% roztoku. Teplota použití: 70 °C. Doba působení: 5 – 15 minut.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladovat odděleně od potravin a krmiv. Skladovat pouze v uzavřených originálních obalech při teplotě 0 - 30°C.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21