logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

VULCAN C

[ Zpět ]

NázevVULCAN C
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska12/2010
Držitel rozhodnutíPelGar spol. s r.o. Na výsluní 2424/7 100 00 Praha 10
VýrobcePelGar International Ltd., Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie. Pro firmu PelGar s.r.o. vyrábí a přebaluje AGROCHEMA družstvo STUDENEC, 675 02 Koněšín, okres Třebíč.
Složení100 gramů cypermethrinu na litr přípravku
Popis přípravkučirá, žlutohnědá kapalina charakteristického zápachu ve vodě emulgující, kombinovaný koncentrát
Balení 
Užitípro hubení široké škály obtížného hmyzu a skladištních škůdců. Přípravek je určen k použití v domácnostech, potravinářských provozech (pekárny, mlékárny, pivovary, jatky, mlýny), restaurace, nemocnice, prázdné sklady a technické prostory (garáže, sklepy apod.)
Způsob použitíKombinace dvou účinných látek, organofosfátu a pyrethroidu zaručuje maximální účinnost proti široké škále obtížného hmyzu se aplikuje postřikem ve formě vodní emulze. Před použitím je nutné pracovní jíchu důkladně promísit, a to i opakovaně, jestliže zůstává v postřikovačích delší dobu nebo přes noc. Slabé zamoření: 100 ml přípravku v 5 litrech vody na 100 m2. Silné zamoření: 100 ml přípravku ve 2.5 litrech vody na 100 m2.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníPřípravek skladujte v suchých, chladných a uzamykatelných skladištíchpři teplotě od +5 až 30°C. Skladujte v originálních neporušených obalech. Chraňte před přímým slunečním světlem a mrazem.
Doba použitelnosti3 roky

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21