logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

HYPROCLOR ED

[ Zpět ]

NázevHYPROCLOR ED
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska44/2010
Držitel rozhodnutíHYPRED CZECH s.r.o. Videňská 11/127 Brno 619 00 Czech Republic
VýrobceHYPRED S.A. 55, Boulevard Jules Verger B.P 10180, 35803 DINARD Cedex – FRANCE,
SloženíHydroxid sodný >= 5% + 5% <= Chlornan sodný <= 10%,
Popis přípravkučirá tekutina žluté barvy,
Balení 
Užitídezinfekční a čistící přípravek pro použití v potravinářských provozech a dojící zařízení,
Způsob použitíAUTOMATICKÉ POUŽITÍ : u strojů s programátorem nebo bez: 1/ Po dojení - opláchnout zařízení pitnou vodou, 2/ Nechat cirkulovat roztok o obsahu minimálně 0,5 % přípravku HYPROCLOR ED ve vodě o teplotě 50°C po dobu cca 5 až 10 minut, 3/ Opláchnout studenou pitnou vodou. PŘI RUČNÍM DOJENÍ - kartáčování a máčení 1/ Po dojení, opláchnout zařízení pitnou vodou, 2/ Připravit roztok o obsahu minimálně 0,5 % přípravku HYPROCLOR ED ve vodě o teplotě 50°C, 3/ Po vykartáčování nechat působit ještě nejméně po dobu 5 minut, 4/ Opláchnout studenou pitnou vodou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníOpláchnout studenou pitnou vodou.
Způsob skladováníPonechat obal uzavřený. Ponechat pouze v originálním balení.
Doba použitelnosti6 měsíců

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21