logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

SHELBY

[ Zpět ]

NázevSHELBY
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska67/2010
Držitel rozhodnutíDESPON spol. s r.o., Zbynická 584, Praha 5 – Radotín, 153 80, Česká republika.
VýrobceDESPON spol. s r.o., Zbynická 584, Praha 5 – Radotín, 153 80, Česká republika.
SloženíAqua, Lactic acid, Sodium Laureth-11 carboxylate + Laureth-10, Potassium hydroxide, Glycerin, Xanthan gum, PEG-75 Lanolin, Guar gum, Sunset Yellow (E 110), Acid Yellow 23 (E 102), Brilliant Black 1 (E 151).
Popis přípravkuViskózní kapalina temně oranžové barvy.
Balenía/, b/, c/ PE kanystr, d/ PE sud, a/ 5 kg, b/ 10 kg, c/ 25 kg, d/ 200 kg.
UžitíBarierový prostředek na ošetření struků. Podporuje přirozené hojivé a protizánětlivé procesy. Účinně chrání mléčnou žlázu proti mikroorganismům způsobujícím mastitidu. Látky, obsažené v přípravku, vytvářejí vysocebarierový pružný ochranný film na povrchu struku. Ten bezpečně zabraňuje vstupu mikroorganizmů do strukového kanálku mezi dojením. Zbarvení přípravku umožňuje snadnou identifikaci, zda byl struk ošetřen.
Způsob použitíShelby se používá v neředěném stavu. Aplikuje se na struky ihned po dojení krátkým namočením a nechá se zaschnout. Při přípravě struku před dojením se snadno smývá vodou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě. Chraňte před dětmi. Obal je možné po vypláchnutí odhodit do tříděného odpadu. Větší množství přípravku předat k likvidaci specializované firmě s oprávněním k této činnosti.
Upozornění 
Způsob skladováníPři teplotě 5 - 30°C, chránit před přímým slunečním zářením.
Doba použitelnosti24 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21