logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

CHLORDETAL

[ Zpět ]

NázevCHLORDETAL
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska061-99/C
Držitel rozhodnutíGa Granchem, Nymburk, Česká republika.
VýrobceIndal, Francie
SloženíPeroxid vodíku < 25,00 %, kyselina octová < 4,00 %, kyselina per-octová < 3,00 %.
Popis přípravkuTekutá, bezbarvá, štiplavá kapalina.
Balení22 kg, PE kanystr.
UžitíK dezinfekci zařízení a povrchů v potravinářském průmyslu, jakož i k baktericidnímu ošetření dopravních prostředků a skladovacích prostor. Lze jej použít i v bio-výrobě a kosmetického průmyslu.
Způsob použitíPřed aplikací přípravku je nezbytné provést předběžné očištění ( oplach ) zařízení. Přípravek se používá v roztoku 0,1 – 0,3 % v závislosti na riziku výskytu patogenních zárodků, při teplotách 20 – 50 °C po dobu 5 – 10 minut
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
UpozorněníV souladu s platnými předpisy je po aplikaci nutné provést oplach ošetřených zařízení pitnou vodou
Způsob skladováníPři teplotě 2-30°C.
Doba použitelnosti12 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21