logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

Delta Imprägnierungsgrund

[ Zpět ]

NázevDelta Imprägnierungsgrund
Skupina 
Číslo stanoviska18/2016
Držitel rozhodnutíKurt Obermeier GmbH & Co. KG, Berghäuser Str. 70, D-57319 Bad Berleburg, Německo
VýrobceKurt Obermeier GmbH & Co. KG, Berghäuser Str. 70, D-57319 Bad Berleburg, Německo
SloženíPropikonazol, (CAS: 60207-90-1, EINECS: 262-104-4),0,450%, (Syngenta Crop Protection AG, Šýcarsko); IPBC (3-jodo-2-propynyl-n-butylckarbamát), (CAS: 55406-53-6, EINECS: 259-627-5), 1,400%, (Troy Chemical Corporation, USA)
Popis přípravkuKapalina při pokojové teplotě s charakteristickým zápachem, barva je odvislá od použitého pigmentu,
BaleníV barelech v objemu až do 1000 litrů, v kovových plechovkách v objemu až do 20 litrů
UžitíDelta Imprägnierungsgrund 1.02 BPD (Impregnační základní nátěr Delta)Produkt lze na trh umístit pouze jako hotový přípravek na konzervaci dřeva na bázi rozpouštědel. Typ produktu: Osvědčení je uděleno pouze k použití v rámci produktové kategorie 08 – Konzervační přípravek na dřevo. Pouze pro průmyslové a odborné využití. Výrobek je určen pro použití na dřevě, které není ve styku se zemí, není trvale vystaveno povětrnostním vlivům nebo je proti nim chráněno a není vystaveno častému vlhnutí. Není určeno pro použití uvnitř budov. Ošetřené dřevo se nesmí používat ve venkovních podmínkách, kde by bylo ve styku se zemí a trvale vystaveno vlhnutí, resp. v trvalém styku se sladkou nebo slanou vodou.
Způsob použitídle návodu k použití. Přijatelná míra aplikace výrobku je 80–100 ml výrobku na m2 při nanesení v 1–2 vrstvách. Profesionální použití. Průmyslové použití: Ošetřené dřevo musí být skladováno buď pod zakrytím s použitím záchytného systému (např. jímky) nebo na nepropustném tvrdém podkladu, s ohrazením bránícím úniku a s použitím záchytného systému (např. jímky). Nechráněné osoby a zvířata nesmí vstupovat do ošetřených prostorů po dobu 48 hodin, nebo dokud nebudou povrchy suché. Před použitím ošetřeného dřeva v situacích, kde by mohlo být vystaveno povětrnostním vlivům, musí být jako součást systému ošetření nanesen nebiocidní krycí nátěr (nejméně ze tří vrstev). Dávejte pozor, abyste neznečistili půdu, vodní plochy nebo toky chemikáliemi nebo použitými obaly. Před aplikací neznečistěte rostliny nebo chovné rybníky. Nevylévejte do kanalizace.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníNebezpečí pro netopýry. Než ošetříte jakýkoli objekt užívaný netopýry, obraťte se na příslušný ústav ochrany životního prostředí. Před aplikací zakryjte všechny vodní zásobní nádrže.
Způsob skladováníVýrobek skladujte v těsně uzavřených originálních obalech..
Doba použitelnostiMaximální skladovatelnost výrobku je 12 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21