logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

AUXILIUM BARRIER/BASE

[ Zpět ]

NázevAUXILIUM BARRIER/BASE
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska41/2016
Držitel rozhodnutíANTI-GERM International GmbH, Memmingen site: Oberbrühlstr. 16-18, D-87700 Memmingen/Anti-Germ CZ s.r.o., Podnásepní 466/1d, 602 00 Brno, Česko,
VýrobceAGRIBOX GmbH Benjamin Heemskerk Product Research & Development An der B320 Nr. 1 D-15907 Lübben (Spreewald) OT Radensdorf Germany
Složeníúčinná látka: 6,4 g/kg chloritanu sodného. Po smíchání s komponentou 2. (26,4 g/kg L - (+) kyseliny mléčné) vzniká až 1,0% oxidu chloričitého.
Popis přípravkulehce viskózní čirá kapalina, komponenta 1 - BASE: míchat pouze s Auxilium Barrier/Activator komponenta 2. Nemíchat s jinými produkty.
Balení 
UžitíDezinfekční přípravek pro dojnice na ošetření struků po dojení, aplikace ponořením. Auxilium Barrier se používá k dezinfekci struků po dojení a zanechává trvalou fimotvornou vrstvu na pokožce struků, která chrání strukový kanálek před negativními vlivy zvenčí. Díky komponentám ošetřujícím pokožku zajišťuje vláčnou pokožku struků.
Způsob použitíkoncentrace 100% (aplikujte neředěný roztok připravený dle návodu), teplota 30°C, kontaktní čas 30 sekund. Příprava pracovního roztoku: Auxilium Barrier komponenta 1 (base) a komponenta 2 (aktivátor) načerpat stejným dílem do dolní části nádoby pro aplikaci ponorem. Dobře protřepat, vznikne rovnoměrná zlatá barva. Nezřeďovat. Pamatujte na to, že má být namícháno pouze takové množství prostředku Auxilium, kolik je potřeba pro jedno dojení (2,5 - 3 hodiny). Překračuje-li doba jednoho dojení 3 hodiny, musí být připraven znovu čerstvý roztok. Na jednu krávu je potřeba průměrně 6-7 ml. Před každým dojením musí být připravena nová směs. Horní a dolní část nádoby po každém dojení vypláchnout. Aplikace: Aplikaci provádí pouze odborný personál. Struky po každém dojení minimálně do poloviny ponořit do roztoku Auxilium Barrier, připraveného v nádobě pro aplikaci ponorem. Neotírat.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPoužívat vždy čerstvě připravený, plně koncentrovaný prostředek Auxilium Barrier pro aplikaci ponořením. Je-li produkt v nádobě pro aplikaci ponorem viditelně znečištěn, obsah zlikvidovat a naplnit novým prostředkem Auxilium Barrier. Před dalším dojením struky důkladně podle řádného postupu očistit. Na osušení používat jednoduchou papírovou utěrku na jedno použití. Určeno pouze pro vnější dezinfekci struků po dojení. Při mrazu nebo velké zimě pustit zvířata ven, až když jim struky kompletně oschly. Znečištěné struky omýt vodou z vodovodu a osušit papírovou utěrkou na jedno použití. Zlatá barva smíchaného produktu časem vybledne. Při vyšších teplotách dochází k vyblednutí rychleji; to však neovlivňuje účinnost produktu.
Způsob skladováníSkladovat při pokojové teplotě. Chránit před horkem a slunečním zářením. Nevystavovat mrazu. Mráz však neomezuje účinnost tohoto produktu, pokud budou zmrzlé obsahy rozmrazeny a řádně protřepány předtím, než budou smíchány komponenta 1 (base) a komponenta 2 (aktivátor). Obsah/nádobu zlikvidovat podle lokálních/národních předpis pro likvidaci odpad.
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21