logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

BROS spray proti komárům a klíšťatům

[ Zpět ]

NázevBROS spray proti komárům a klíšťatům
Skupina19 - repelent
Číslo stanoviska46/2017
Držitel rozhodnutíKatarzyna Pawlik, Bros Spólka z ograniczona odpowiedzialnościa sp.k., ul. Karpia 24, Poznań, Poland;
VýrobceClariant Corporation, 625 E. Catawba Avenue, Mount Holly, NC 28120, USA;
SloženíN,N-diethyl-meta-toluamide (DEET), CAS No. 134-62-3, číslo ES 205-149-7, 15% w/w;
Popis přípravku: bezbarvá kapalina charakteristického alkoholového zápachu
Balení 
Užitírepelentní biocidní přípravek určen k použití u dospělých lidí v interiéru v dobře větraných prostorech a venku k ochraně proti komárům písklavým (rodu Culex pipiens), tropickým komárům tygrovaným (A.albopictus), klíšťatům a muchničkám. Přípravek není určen k aplikaci u zvířat!
Způsob použitíPřípravek se aplikuje na kůži dospělých a dětí od 12 let 1 až 2x denně . U dětí mezi 2 až 12 roky se aplikuje 1xdenně. Produkt poskytuje maximální ochranu u komárů 7hodin, u tropických komárů tygrovaných 5 hodin, u klíštat 4 hodiny, u muchniček 8hodin. Aplikační dávka je 1,78 mg přípravku na cm2.
Bezpečnost práce 
UpozorněníNeaplikujte na zvířata!
Způsob skladování 
Doba použitelnosti 

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21