logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

LoginSeznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

Intra Hydrocare

[ Zpět ]

NázevIntra Hydrocare
Skupina5 - dezinfekce vody
Číslo stanoviska20/2002
Držitel rozhodnutíEast West Consulting s.r.o. Petr Vencl Lužná 591 160 00 Praha 6 - Vokovice Česká republika
Výrobcentracare B.V., Graaf Reinaldweg 12, 4175 LN Haaften, Nizozemi.
SloženíPeroxid vodíku 50 %, soli stříbra, fosfáty, kyselina citronová.
Popis přípravkuKapalina
Balení 
UžitíSilný, velmi efektivní čistící a dezinfekční prostředek napájecích systémů.
Způsob použitíOšetření systému pokud je hala prázdná –doporučená koncentrace je 1,0-3,0 %, (1,0 % = 1 litr Hydrocare na 100 litrů vody). Zajistit dobrou ventilaci.Systém nechte naplněn alespoň 10 hodin a poté celý systém včetně niplů, misek a balónových napáječek propláchněte čistou vodou. Čištění, je-li systém používán pro napájení – pokud je nutné, je možno použít i za přítomnosti zvířat. V tomto případě vždycky začnete dávkovat 0,005 % (= 50 ml Hydrocare na 1000 litrů vody). Následně zvyšujte dávku o 50 ml každý druhý den až než se dostanete na maxim. dávku 0,025% (= 250 ml Hydrocare na 1000 litrů vody).V závislosti na množství a druhu znečištění bude tato metoda trvat přibližně 10 dní. V případě, že dojde ke změně chuti nebo zápachu vody a snížení příjmu krmiva a vody je nutné dávkování snížit. doba uchovávání:
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPo dezinfekce musí být všechny ošetřené plochy důkladně opláchnuty pitnou vodou.
Způsob skladování 
Doba použitelnosti36 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21