logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Rodilon Pasta

[ Back ]

NázevRodilon Pasta
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska113/2007
Držitel rozhodnutíBayer s.r.o. Environmental Science Siemensova 4 155 00 Praha 5 - Stodůlky Česká republika
VýrobceBayer Environmental Science S.A., Lyon, Francie,
Složenídifethialon 0,025g/kg,
Popis přípravkupastovitá nástraha, která je hlodavci dobře přijímána. Zůstává účinná i ve vlhkém, velmi teplém nebo prašném prostředí. Obsahuje Bitrex – silně hořkou látku zabraňující náhodnému požití člověkem,
Balení5 kg
Užitík hubení škodlivých hlodavců (myši, potkani, krysy). Přípravek se používá bez dalších úprav. Universální použití v různých podmínkách kde se hlodavci vyskytují – komunální hygiena, živočišná výroba, potravinářský průmysl, skladky odpadů, kanalizace apod. Potkani a krysy obvykle hynou po 4 -7 dnech po příjmu nástrahy, myši po 8 – 10 dnech,
Způsob použitíNástrahu pokládejte nejlépe do jedových staniček na místa výskytu hlodavců dle průzkumu. Vždy je třeba zejména dbát toho, aby nebyla dosažitelná pro děti a necílová zvířata. Při aplikaci pokládejte celé sáčky, neotvírejte je. Jeden sáček obsahuje 10 g nástrahy. Vždy postupujte v souladu se Standardní metodikou ochranné deratizace. Dávkování: Krysy a potkani – až 100 g nástrahy na jedno místo. Myši, myšice – 10 - 20 g nástrahy na 1 místo. Počet aplikačních míst se řídí četností a lokalizací výskytu hlodavců. Po týdnu je třeba provést kontrolu a případně doplnit nástrahu.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladovat v originálním obalu v uzavřených, suchých a větraných skladech, odděleně od potravin a krmiv, neskladovat v blízkosti chemických aromatických látek.
Doba použitelnosti3 roky

Last Updated on Friday, 19 November 2021 12:21