logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Disinfect forte

[ Back ]

NázevDisinfect forte
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska29/2010
Držitel rozhodnutíArthur Schopf Hygiene GmbH & Co.KG Pfaffensteinstrasse 1 83115 Neubeuern Germany
VýrobceArthur Schopf Hygiene, Pfaffensteinstrasse 1, 83115 Neubeuern, Germany,
Složeníglutaraldehyd 10-25%, didecyldimethylammonium chlorid 2,5 – 10%, pomocné látky,
Popis přípravkukapalina,
Balení 
Užitívysoce koncentrovaný plošný dezinfekční čistič na neformaldehydové bázi s vynikajícím hloubkovým účinkem i při silném proteinovém zatížení. Svou stabilitu vůči organickému znečištění dosahuje pomocí kombinace účinných látek C5-C10, které zároveň zvyšují dlouhodobý účinek. Disinfect forte působí proti bakteriím, plísním a virům. Účinně eliminuje původce následujících onemocnění: Prasata: prasečí mor, Aujeszkyho choroba (pseudorabies), salmonelóza, dysenterie, parvoviróza, enterotoxémie, virózní onemocnění, erysipeloid (červenka), PIA, APP, PRRS, slintavka a kulhavka, rhinitis atrophicans (sípavka prasat), mykoplasma, pasterelóza, influenza (chřipka), clostridie atp. Hovězí dobytek: kulhavka a slintavka, IBR – Bovine Rhinotracheitis / IPV, hovězí chřipka atp. Drůbež: onemocnění gumboro, Markova choroba, aviární influenza (H5N1), salmonelóza, Newcastleská choroba, střevní infekce (kolibakterie), mykóza, ekzémy, stafylokoky, streptokoky, enterokoky atp.
Způsob použitíBaktericidy/fungicidy/virucidy: Preventivní dezinfekce: 1%, působí do 60 minut. Speciální dezinfekce: 2%, působí do 120 minut. Na řádně vyčištěnou plochu naneste roztok o 400 ml/m2. Aplikační roztok stejnoměrně rozprašujte pomocí vysokotlakých čističů, pěnových rozprašovačů, atd. Rozprašování: 1,5 litrů koncentrátu s 1 litrem vody a rozprašovací přísadou o 250-500 ml (FOG ADD) rozprašujte pomocí rozprašovače na plochu stáje o 1000 m3. Minimální doba účinku činí 2 hodiny. Dezinfekce rohoží na dobytek: 3%.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladovat pouze v uzavřených originálních obalech při teplotách 5 - 25°C.
Doba použitelnosti 

Last Updated on Friday, 19 November 2021 12:21