logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

FLUBEX COMPRESSE

[ Back ]

NázevFLUBEX COMPRESSE
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska98/2011
Držitel rozhodnutíSlom s.r.o., Staromlýnská 47, 760 01 Zlín-Příluky, Česká republika.
VýrobceFerbi S.R.L. Viale I Maggio-Contrada Ripoli, Masciano S Angelo (TE) Italy,
Složení1-(4-chlorophenyl)-3-(2,6-diflurobenzoyl)močovina 2 g ve 100 g přípravku.
Popis přípravkuInsekticidní přípravek, ve formě ve vodě rozpustných tablet, Hmotnost tablety je 2 g.
Balení 
Užitíurčený k hubení larev komárů a pakomárů, líhnoucím se v malých vodních nádržích. Přípravek je ve vodě účinný kontaktně a požerově. Účinná látka přípravku brání tvorbě nové kutikuly larev, při jejich svlékání a tím působí jejich uhynutí během 2-3 dní. Přípravek není toxický pro rostliny, jestliže je aplikován v doporučených dávkách. Přípravek má dlouhou reziduální účinnost ve stojaté i v mírně tekoucí vodě.
Způsob použitílze aplikovat do vody ve venkovním i vnitřním prostředí. Tablety se umístí na povrch vody v doporučeném dávkování. V čisté vodě: 1 tableta na každých 250-500 litrů vody. Ve vodě s vysokým množstvím organického materiálu (bažiny, tůně): 1 tableta na každých 100-200 litrů vody. Květináče a podobné malé nádrže vody: 1 tableta Aplikaci přípravku opakujte v teplém období roku a ve stejných dávkách každé 2-3 týdny.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladováníSkladujte v originálních obalech v suchých, chladných, uzamčených skladech, odděleně od potravin, nápojů, krmiv, léků a chemických látek. Nevystavujte přímému slunečnímu svitu a teplotám vyšším než 40 0 C. Chraňte před mrazem.
Doba použitelnosti2 roky od data výroby.

Last Updated on Friday, 19 November 2021 12:21