logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Wespenschaum

[ Back ]

NázevWespenschaum
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska5/2014
Držitel rozhodnutíArthur Schopf Hygiene GmbH & Co. KG, Pfaffensteinstr. 1, 83115 Neubeuern, Germany,
VýrobceArthur Schopf Hygiene GmbH & Co. KG, Pfaffensteinstr. 1, 83115 Neubeuern, Germany,
Složení4 g/l Permethrin,
Popis přípravkuaerosol,
Balení300ml
UžitíPěna proti vosám je speciální produkt k hubení vos v hnízdech. V Pěna zatarasí vosí hnízdo, čimž zabraňuje vosám v odletu.V Pěna se rozšiřuje v dutině hnízda a účinná látka vyvíjí účinek stejnoměrně. V Pěna působí efektivně díky okamžitě účinkujícím látkám. Po více hodinách se pěna začne rozkládat.
Způsob použitíAplikaci provádějte vždy s ohledem na bezpečnost v ochranném oděvu a včelařské kukle nebo jiné vhodné pokrývce hlavy a v rukavicích. Aplikujte pěnu na vosí hnízdo nejlépe při nízkých teplotách např. v ranních hodinách nebo při setmění. V tu dobu se nachází většina vos v hnízdě. Návod k použití na likvidaci vosích hnízd v dutinách: Aplikujte pomocí přiložené trubičky přímo do únikového otvoru vosího hnízda. Aplikujte dostatečné množství aby pěna zatarasila vosí hnízdo a zabránila vosám v odletu. Návod k použití na likvidaci volně visících vosích hnízd: Namiřte trysku ze vzdálenosti 2-3 metrů na vchod vosího hnízda a aplikujte přípravek tak, aby pěna směřovala pokud možno dovnitř hnízda. Poté aplikujte pěnu i na povrch celého hnízda. Po pečlivě provedené aplikaci uhynou všichni příslušníci vosího hnízda. Hnízdo odstraňte až po několika hodinách. Vosy které nebyly při aplikaci v hnízdu uhinou při kontaktu s pěnou.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
Upozornění 
Způsob skladování 
Doba použitelnosti 

Last Updated on Friday, 19 November 2021 12:21