logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Chemipur CL 801

[ Back ]

NázevChemipur CL 801
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska37/2014
Držitel rozhodnutíCHEM Logistic s.r.o. Semtín č.p.112 533 53 Pardubice - Semtín Česká republika
VýrobceHungaro Chemicals Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., Nagycserkesz-Halmosbokor 6, 4445 Maďarsko,
Složeníhydroxidy, chlornan sodný, neionogenní tensidy, aditiva chránící ošetřované povrchy, regulátor viskozity,
Popis přípravkunažloutlá kapalina s lehkým charakteristickým chlorovým zápachem s vysokou pěnivostí, hodnota pH Cca .12,
Balení 
UžitíSilně pěnivý alkalický čistící a desinfekční přípravek CHEMIPUR CL 801 je alkalický čistící a desinfekční přípravek s baktericidní a fungicidní účinností. Přípravek nenarušuje povrchy vyrobené z nerezové oceli, různých typu plastů nebo gumy. Přípravek je vhodný pro kombinované čištění a desinfekci vybavení a příslušenství potravinářských provozů, pro čištění tanků a nádob, pro všechny povrchy znečištěné tukem a bílkovinami.
Způsob použitíVzpěnování na technologickém zařízení, čištění a desinfekce podlah a zdí, pěnové čištění tanků a nádob: doporučená koncentrace 2 – 6 %, pracovní teplota 20 – 70°C, doba působení 10 – 20 minut
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníPo čištění splachtě vyčištěné povrchy opět pitnou vodou. Desinfekční efekt přípravku stoupá v závisloti na teplotě, při vyšší teplotě může být pak doba použití zkrácena.
Způsob skladováníSkladujte na chladném a suchém místě, vyvarujte se teplotám pod bodem mrazu. Skladujte přípravek v originálním balení, zabraňte styku s potravinami a kyselinovými přípravky.
Doba použitelnosti6 měsíců.

Last Updated on Friday, 19 November 2021 12:21