logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Stall Des

[ Back ]

NázevStall Des
Skupina3 - dezinfekce na farmách
Číslo stanoviska63/2014
Držitel rozhodnutíArthur Schopf Hygiene GmbH & Co. KG, Pfaffensteinstraße 1, 83115 Neubeuern, Germany,
VýrobceArthur Schopf Hygiene GmbH & Co. KG, Pfaffensteinstraße 1, 83115 Neubeuern, Germany,
Složení96 g/kg Glyoxal, N,N-Didecyl-N,N-dimethylammoniumchlorid 80 g/kg, Formaldehyd 37 g/kg, Glutaraldehyd 25 g/kg,
Popis přípravkubezbarvá tekutina, zápachu mírně po mýdlu, pH-hodnota při 20°C: 3 – 4,
Balení1000 ml
UžitíStall Des je vynikající dezinfekční koncentrát a působí proti bakteriím, plísním a virům. Stall Des je vhodný pro denní dezinfekci různých ploch a povrchů do stájí hovězího dobytka, prasat, kukaních, klecí, voliér a zvířecích úkrytů, jatka, útulky, inseminační stanice; používá se na dezinfekci podlah, stěn, strojů, dopravních prostředků apod. Stall Des je šetrný k ošetřovaným povrchům. Je vhodný pro dezinfekci povrchů z betonu, dřeva, plastu a kovu. Stall Des nemá žádné negativní účinky na bioplynové stanice!
Způsob použitíPřed vlastním ošetřením nejdříve mechanicky vyčistěte plochu stáje. Aplikujte Stall Des podle dávkování uvedenému v tabulce a s dodržením expoziční doby dle návodu. Preventivní opatření: Použití k likvidaci: proti bakteriím 1% /1 hodina, 3%/ 2 hodiny; proti plísním 1% /1 hodina, 6% /2 hodiny; proti virům 1% /1 hodina, 2% /2 hodiny. Použití za účelem sanace: 5% /3 hodiny. Minimální dávka: 0,4l na 1m2. Při teplotách pod 10°C se aplikační koncentrace Stall Des musí zdvojnásobit.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníStall Des je možné kdykoliv odstranit pomocí mýdla a vody. K aplikaci nepoužívejte přístroje vytvářející teplou mlhu. Po dezinfekci zbytky dezinfekčního prostředku v blízkosti krmiv smyjte vodou. Stáj po provedení dezinfekce nechte vyschnout a dobře vyvětrejte po dobu 24 hodin. Před vlastní aplikací doporučujeme zakrýt všechný plochý, které nemají být ošetřené. Po aplikaci přípravku vypláchnout nádrž postřikovače, ramena, trysky a použité nářadí čistou vodou. Zbytky přípravku se nesmí odstraňovat společně z odpady z domácnosti. Kontaminované obaly optimálně vyprázdněte a předejte je do sběru k recyklaci.
Způsob skladováníNeskladujte nad 25°C. Odpovědnost v souvislosti s aplikací nebo v souvislosti s použitím výrobce nepřijímá protože je mimo jeho vliv.
Doba použitelnosti60 měsíců

Last Updated on Friday, 19 November 2021 12:21