logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

VULCAN FUMER MIDI

[ Back ]

NázevVULCAN FUMER MIDI
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska21/2016
Držitel rozhodnutíPelGar International Ltd. Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie /PelGar s.r.o., Na Výsluní 7/2424, 100 00 Praha 10, Česká republika,
VýrobcePelGar International Ltd. Unit 13, Newman Lane, Industrial Estate, Alton, Hampshire GU34 2 QR, Velká Británie
Složeníspermethrin 13,25% hm.,
Popis přípravkubílý/bělavý prášek se slabým zápachem, trochu mísitelný s vodou. Generátor dýmu pro amatérské a profesionální použití. Obsah jedné dýmovnice: 3,5 g (pro kubaturu až na 400 m3).
Balenídýmovnice
UžitíVulcan Fumer Midi je insekticidní dýmovnice určená pro hubení širokého spektra škodlivého hmyzu v uzavřených prostorech např. blechy, mouchy a štěnice.
Způsob použitíDýmovnice je určena k použití proti létavému a lezoucímu hmyzu jako jsou: moucha domácí, bzučivka zední, octomilka obecná, komáři, vosy, moli, blechy, štěnice domácí, mravenci, švábi a skladištní hmyz včetně lesáka skladištního skladišťního a dospělců pilouse černého. Dýmovnice se používá v domácím prostředí, ve veřejných hygienických prostorách včetně nemocnic (neobsazených lůžkových oddělení), průmyslových a obecních budov a prostor pro manipulaci s potravinami / jejich skladování / výrobu, prázdných skladech apod. Přípravek lze rovněž použít v zoologických zahradách, prodejnách pro chovatele, kotcích, veterinárních praxích a laboratorních ubytovacích prostorách pro zvířata (kromě ohrad a klecí pro zvířata). Aplikační dávka:1 dýmovnice: 400 m3 lezoucí hmyz, 100 m3 blechy a moly šatní, 25 m3 štěnice domácí, mravenci a švábi. Pro dosažení nejlepších výsledků proveďte fumigaci v pozdním odpoledni a dům nebo budovu opusťte minimálně na 2 hodiny.1. Zvažte, kolik dýmovnic budete potřebovat pro ošetřované prostory (viz „Aplikační dávka“). V případě velkého zamoření může bude zapotřebí provést více než jednu aplikaci. 2. Před použitím zajistěte, aby v prostorách nebyli lidé ani zvířata včetně ryb. 3 Plechovky rozestavte po podlaze na povrchu odolném proti vysokým teplotám, např. talíř na hliníkové fólii o velikosti 50 cm x 50 cm. Důležité: z výrobku se může po zapálení uvolnit pár jisker. při zapalování výrobku je nutná opatrnost. 4. Zajistěte co nejvyšší neprodyšnost prostor určených k fumigaci pro kouř – zavřením všech oken apod. 5. Otevřete plechovky a zapalte zápalnici nejprve u plechovky, která je nejvíce vzdálená od východu, poté zapalte další dýmovnici a dále postupujte směrem k východu. Při východu zavřete dveře. Není nutné utěsňovat dveře páskou. 6. Prostor opusťte nejméně na 2 hodiny, nejlépe ale přes noc a poté jej důkladně vyvětrejte. 7. V případě těžkých infestací proveďte fumigaci 3krát s odstupem 5 až 7 dnů. 8. V případě ošetření proti štěnicím použijte dýmovnice ve spojení s insekticidními postřikovými přípravky Cytrol Forte 2x10g a Cytrol Insect Trigger. 9. Neošetřujte prostory obydlené netopýry.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníNechráněným osobám a zvířatům zamezit vstup na ošetřovaná místa. Zákaz používání přípravku ve volné přírodě! Tento výrobek se nesmí použít proti mouše domácí v prostorách pro zvířata v intenzivním nebo kontrolovaném prostředí, protože je pravděpodobné, že způsobí selhání kontroly z důvodu rezistence vůči insekticidu.
Způsob skladováníSkladujte v originálních neporušených obalech při teplotě +15° až +25°C, odděleně od potravin a krmiv, mimo dosah dětí, nepoučených osob a domácích zvířat, odděleně od hnojiv, dezinfekčních prostředků a prázdných obalů od těchto látek. Chraňte před přímým slunečním světlem a mrazem. Prázdná papírová krabička se likviduje v komunálním odpadu (papír). Vypálená dýmovnice se znehodnotí a likviduje na vyhrazené skládce. Případné zbytky přípravku se nechají spálit ve schválených spalovnách. Prázdné obaly opětovně nepoužívat.
Doba použitelnostiMinimálně 3 roky od data výroby při předepsaném způsobu skladování.

Last Updated on Friday, 19 November 2021 12:21