logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Zepynamic EU AC

[ Back ]

NázevZepynamic EU AC
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska88/2016
Držitel rozhodnutíZEP EU - Vladimír Říha – Tři Dvory 164 – 280 02 Kolín 2, Česká republika
VýrobceZEP ITALIA s.r.l., Via Nettunense Nuova, 25, Aprilia LT, Itálie,
Složeníethenol (CAS 64-17-5, EU 200-578-6), propan 2-ol (CAS 67-63-0, EU 200-661-7), 2 bifenylát sodný (CAS 132-27-4, EU 205-055-6),
Popis přípravkubezbarvý aerosol příjemné vůně,
BaleníHrubý obsah nádobky je 650 ml, čistý obsah je 500 ml.
UžitíPraktické aerosolové balení pro dezinfekci a odstranění zápachu z klimatizací a ploch. Odstraňuje zápach, zamezuje růstu a množení plísní, likviduje bakterie. Přípravek obsahuje směs silných fenolových antibakteriálních látek rozpuštěných v roztoku alkoholu, které dokáží rychle povrchy a předměty zbavit kontaminace choroboplodnými zárodky a zároveň odstranit nepříjemné zápachy v místě jejich vzniku a zajistit tak příjemné prostředí. Nezanechává žádný lepkavý povlak. Je použitelný na zařízení pro úpravu vzduchu tam kde Vám nevyhovuje pěnový přípravek pro čištění a dezinfekci zařízení pro úpravu vzduchu a ploch ZEPVENTURE ORIGINAL™ a na většině tvrdých a neporézních povrchů z materiálů jako je sklo, porcelán, keramika, plast, pryž, kov, kůže, dřevo jako např. záchodové mísy, mušle, vany, sprchy, sedátka, lavičky, skříňky, zábradlí, odpadkové koše, kancelářské vybavení a jiné předměty kde se na povrchu mohou vyskytnout choroboplodné zárodky. Důkladně a rychle likviduje bakterie, fungicidy (mikroskopické kvasinkové houby) a jiné patogeny na vnějším povrchu. Ničí gram pozitivní a gram negativní bakterie včetně Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa. Zabraňuje růstu hub (mikroskopické kvasinkové houby) Candida albicans. Pro zamezení výskytu opakujte aplikaci pravidelně. Rychle vysychá a nezanechává na povrchu žádný mastný povlak. Dezinfekce vyžaduje 5 minut kontaktu při 20°C. Příjemná vůně provází odstraňování nepříjemných pachů.Testováno v EU i CZ v souladu s normou UNI EN 1040 2005 a ČSN EN 1040 / 2006-07-01
Způsob použitíPřed použitím nádobku dobře protřepat, při nanášení přípravku držte nádobku ve svislé poloze. Pro dosažení nejlepšího dezinfekčního a dezodorizačního výsledku povrch nejdříve očistěte a pak povrch stejnoměrně a dostatečně navlhčete ze vzdálenosti cca 15 – 20 cm. Nechte působit předepsaný čas.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníNestříkat na lidi a zvířata. Nekontaminujte potraviny nebo povrchy, které jsou s nimi ve styku. Nepoužívejte přípravek na materiály, které nejsou odolné proti alkoholu.
Způsob skladováníNeskladovat s potravinami, nápoji a vodou. Toto dodržet i s prázdnými obaly určenými k likvidaci. Při poškození nádobky zabraňte úniku a dejte k likvidaci na místo k tomu určené. Skladovat na čistém a suchém místě, mimo dosah dětí, jiskření, otevřeného ohně a při teplotách nižších než 50°C.
Doba použitelnosti 

Last Updated on Friday, 19 November 2021 12:21