logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

MUSKIL WB-50F

[ Back ]

NázevMUSKIL WB-50F
Skupina14 - rodenticid
Číslo stanoviska79/2017
Držitel rozhodnutíZapi S.p.A., Via Terza Strada, 12, 35026 Conselve (Pd), Itálie.
VýrobceZapi S.p.A., Via Terza Strada, 12, 35026 Conselve (Pd), Itálie.
SloženíBromadiolon 0,0025% (CAS Nr.: 28772-56-7, EINECS Nr.: 249-205-9); Difenakum 0,0025% (CAS Nr.: 56073-07-5, EINECS Nr.: 259-978-4).
Popis přípravkuRodenticidní návnada ve formě pevných bloků, barvy červené fluorescenční s charakteristickým zápachem k přímému použití.
BaleníOznačená předem naplněná deratizační stanička na myši odolná proti neopravněné manipulaci (obsahující 5g, 10g, 20g, 25g, 50g bloky). Velikosti obalu: až 50g.Označená předem naplněná deratizační stanička na potkany odolná proti neopr8vněné manipulaci (obsahující 5g, 10g, 20g, 25g, 50g, 75g, 80g a 100g bloky). Velikosti obalu: až 100g.
UžitíRodenticid k přímému použití. Pro vnitřní i venkovní a profesionální a neprofesionální použití proti Mus musculus - Myš domácí a potkanům (Rattus norvegicus - Potkan obecný). Nepoužívejte antikoagulační rodenticidy jako trvalé návnady, ledaže pod dohledem operátora na ochranu proti škůdcům nebo jiné kompetentní osoby. Ve většině případů by antikoagulační návnada měla dosáhnout kontrolu škůdců do 35 dní. Pokud by činnost hlodavců měla pokračovat i po této době, je nutné stanovit pravděpodobnou příčinu.
Způsob použitíV deratizačních staničkách. K použití proti myším jsou povoleny komerčně dostupné deratizační staničky (předem naplněné nebo znovu doplnitelné) nebo zakryté / chráněné místa s návnadou. K použití proti potkanům jsou povoleny pouze komerčně dostupné deratizační staničky odolné proti neoprávněné manipulaci (předem naplněné nebo znovu doplnitelné).Pro potkany i myši by měla být návnada dodána ve vnitřních obalech nebo jednotkách, z nichž každá obsahuje maximálně dost návnad na jeden bod (potkan nebo myš). Celé balení by mělo obsahovat nanejvýš 1,5 kg návnady. Deratizační staničky / místa s návnadou se ručně umísťují do prostor zamořených hlodavci. Deratizační staničky by měly být v ideálním případě upevněny k zemi. Přípravek nesmí být umísťován nahodile. V případě myší používejte návnadové body do 50 g. V případě potkanů používejte návnadové body do 100g. Dávkování- Myši: Vysoká míra zamoření - až 50 g návnady v deratizačních staničkách nebo v zakrytých místech s návnadou v rozestupech 2 metrů. Nízká míra zamoření - až 50 g návnady v deratizačních staničkách nebo v zakrytých místech s návnadou v rozestupech 5 metrů. Potkani: Vysoká míra zamoření - až 100 g návnady v deratizačních staničkách v rozestupech 5 metrů. Nízká míra zamoření - až 100 g návnady v deratizačních staničkách v rozestupech 10 metrů.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.Protijed: vitamin K1 (pod lékařským dohledem).
UpozorněníPoužívejte pouze v oblastech, které jsou nedostupné pro kojence, děti, domácí zvířata a necílová zvířata. Zabraňte dětem, ptákům a necílovým zvířatům (zejména psům, kočkám, prasatům a drůbeži) v přístupu k návnadě. Návnady musí být bezpečně vyložené takovým způsobem, aby se minimalizovalo riziko jejich konzumace jinými zvířaty nebo dětmi. Pokud je to možné, návnada musí být zajištěna proti jejímu odtažení mimo místo aplikace.
Způsob skladováníUchovávejte na chladném, suchém a dobře větraném místě. Uchovávejte pouze v původním obalu.
Doba použitelnostido 2 let od datumu výroby .

Last Updated on Friday, 19 November 2021 12:21