logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Events

 
 
 
 

LoginSeznam DDD PDF Print E-mail

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

FARACID®

[ Back ]

NázevFARACID®
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska46/2005
Držitel rozhodnutíUNICHEM AGRO CZ spol. s r.o., Dominova 2468/5, 158 00 Praha 5 Česká republika
VýrobceUNICHEM d.o.o., Sinja Gorica 2, Vrhnika,
Složenímikrokapsulární chlorpyrifos 0,4%,
Popis přípravkuspray, 500 ml,
Balení500 ml,
Užitíúčinný prostředek na hubení mravenců-faraonů,
Způsob použitíúčinný prostředek na hubení mravenců-faraonů, způsob použití: Nádobku před použitím důkladně protřepejte. Postříkejte povrch, po kterém se mravenci-faraóni pohybují, zvláště místa, která směřují do obydlí. Pokud jste prostředkem postříkali pracovní povrch pro přípravu jídel (kuchyň), je ho potřeba osušit před opětovným použitím. Aplikaci přípravku zopakujete, když skončíte s přípravou jídla a pokud není na pracovním povrchu již žádné jídlo nebo nápoje.Postřik obnovte po šesti měsících nebo po každém čištění postříkaných povrchů. Účinek je vidět již po 12 hodinách.
Bezpečnost práceR 52/53 – Škodlivý pro vodní organizmy, může vyvolat dlouhodobé nepříznivé účinky ve vodním prostředí. S2 – Uchovávejte mimo dosah dětí.S13 – Uchovávejte odděleně od potravin, nápojů a krmiv. S20/21 – Nejezte, nepijte a nekuřte při používání.
UpozorněníŠkodlivý pro vodní organizmy, může vyvolat dlouhodobé nepříznivé účinky ve vodním prostředí. Nepoužitý obsah, obsah kterému skončila doba použitelnosti nebo prázdný obal likvidujte v komunálním odpadu. Zároveň nesmí přijít do povrchových vod a kanalizace. Před likvidací obal znehodnoťte a pak likvidujte v komunálním odpadu.
Způsob skladováníUchovávejte mimo dosah dětí a odděleně potravin, nápojů a krmiv. Při použití nejezte, nepijte a nekuřte.
Doba použitelnostiMinimální trvanlivost: 2 roky od data výroby

Last Updated on Friday, 19 November 2021 12:21