logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Login



Home
Seznam DDD PDF Print E-mail

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

Loxiran Mravenčí bufet

[ Back ]

NázevLoxiran Mravenčí bufet
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska1/2015
Držitel rozhodnutíW.Neudorff GmbH, An der Mühle 3,D - 31860 Emmerthal, Německo, zástupce v ČR: Zuzana Pavelková, Janovská 394, 109 00 Praha 10, Česká republika
VýrobceW.Neudorff GmbH, An der Mühle 3,D - 31860 Emmerthal, Německo,
SloženíSpinosad 0,168g/l (0,015% hmotnosti na jednotku objemu).
Popis přípravku2 dózy a 20 ml (HDPE lahvička) návnadového kapalného roztoku v papírové krabici.
Balení2 dózy a 20 ml (HDPE lahvička) návnadového kapalného roztoku v papírové krabici.
UžitíDoplňovací návnadová dóza s přírodním insekticidem je určena k odstranění mravenců na terasách, balkonech, cestách i v obytných prostorech. Dózy jsou určeny k opakovanému použití, a tím se také snižuje množství odpadů. Mravenci přijímají návnadový roztok velmi dychtivě a transportují ho do mraveniště. Tam jím pak krmí dělnice, larvy i královnu, a tím se vyhubí během 1 až 2 týdnů celé mravenčí společenstvo. Po úspěšné likvidaci mraveniště je třeba návnadové dózy vyčistit, aby se mohly znovu použít na jiném místě.
Způsob použitíNávnadové dózy umístíme do bezprostřední blízkosti mravenišť nebo přímo na mravenčí stezky. Dózy s návnadou nemají být pokud možno vystaveny přímému slunečnímu záření, aby nedošlo k rychlému vyschnutí návnady. Působením slunečního světla se také ztrácí modré zbarvení návnady. To je neklamným znamením, že místo nebylo dobře vybráno. Pro likvidaci větších mravenišť je nutno použít nejméně dvě návnadové dózy. Při doplňování návnady se otevře víčko a návnadový roztok se opatrně nakape do obou prohlubenin. Doporučujeme návnadu doplňovat přímo na místě. Jakmile je návnada spotřebovaná, je nutno mravenčí bufet doplnit. Návnadový roztok lze obdržet ve formě náhradní náplně (1 x 20 ml).
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníŠkodlivý pro vodní organismy, s dlouhodobým účinkem. (H412). Zabraňte uvolnění do životního prostředí. (P273). Uchovávejte mimo dosah dětí. (P102). Skladujte odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Aby se vyloučilo zneužití nebo požití návnady dětmi nebo domácími zvířaty, je do návnady přidávána hořká substance.
Způsob skladováníSkladovat pouze v originálním uzavřeném obalu. Skladovat na suchém místě nepřístupném dětem a domácím zvířatům, odděleně od potravin a krmiv.
Doba použitelnosti4 roky

Last Updated on Friday, 19 November 2021 12:21