logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Login



Home
Seznam DDD PDF Print E-mail

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Aktualizováno: 1.5.2019

VectoBac G

[ Back ]

NázevVectoBac G
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska13/2016
Držitel rozhodnutíSumitomo Chemical Agro Europe SAS, Parc d’Affairs de Crécy, 2 rue Claude Chappe, 69771 Saint Didier au Mont d’Or, Francie,
VýrobceSumitomo Chemical Agro Europe SAS, Parc d’Affairs de Crécy, 2 rue Claude Chappe, 69771 Saint Didier au Mont d’Or, Francie,
Složeníúčinná látka: Bacillus thuringiensis, subsp. israelensis, serotype H14, strain AM65-52 (CAS No: n/a, EC No: n/a) 2,8%, kukuřičná mouka 90,2%, kukuřičný olej (CAS 8001-30-7) 7,0%.
Popis přípravkusvětle hnědé granule obsahující biologicky účinnou látku Bti - taxonomické jméno: Bacillus, strain AM65-52, species: thuringiensis, subspecies: israelensis, serotype: H-14, strain: AM65-52, genus: Bacillus, family: Bacillaceace,
Balení18 kg pytel
Užitíinsekticidní přípravek proti larvám komárů, Culicidae (včetně: Ochlerotatus sp., Aedes sp., Culex sp., Culiceta sp. a Anopheles sp.) nacházejících se zejména ve vodním prostředí, jako například - vodní rezervoáry, rybníky, řeky, kanály, laguny, odpadní vody, jímky, odpady a jímky v zemědělských provozech, atd., ale také k postřiku na povrchy (může být aplikován i letecky). Přípravek VectoBac G je účinný pouze na larvy komárů ve vývojové fázi 1 – 4. Dávka 2,5 – 15 kg/ha je odvislá od množství larev a kvalitě vody. Na larvy, které jsou ve čtvrtém stádiu vývoje a jsou oddolnější, je potřebné použít vyšší dávku. Snížení nebo zvýšení dávky biocidního přípravku záleží na následné kontrole populace komárů v ošetřeném prostředí.
Způsob použitíinsekticidní přípravek proti larvám komárů nacházejících se ve vodním prostředí, ale také k postřiku na povrchy (může být aplikován i letecky). Dávka 2,5 – 15 kg/ha je odvislá od množství larev a kvalitě vody. Pro aplikaci na povrchy je roční limit 8 krát v intervalu nejméně 7 dní, pro leteckou aplikaci je roční limit 4 krát s intervalem nejméně 14 dní. Na larvy, které jsou ve čtvrtém stádiu vývoje a jsou odolnější je potřebné použít vyšší dávku. Snížení nebo zvýšení dávky záleží na následné kontrole populace komárů v ošetřeném prostředí.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníVectoBac G nesmí být přímo aplikován na potraviny a do vody sloužící k lidské konzumaci. Přípravek VectoBac G nesmí přijít do kontaktu s krmivem a napájecí vodou pro zvířata. Po letecké aplikaci nesmí být přípravkem VectoBac G ošetřené plodiny použity ke krmným účelům a povrchové vody k napájení zvířat, minimálně 30 dní po poslední aplikaci přípravku.
Způsob skladováníSkladujte v chladných, suchých a dobře větraných prostorách. Skladujte odděleně od potravin, pitné vody a krmiv. Chraňte před teplem. Skladujte při teplotě 20°C až 25° v uzavřených originálních obalech.
Doba použitelnostiDoba použitelnosti 24 měsíců

Last Updated on Friday, 19 November 2021 12:21