logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Login



Home
Seznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

ASCYP PBO

[ Zpět ]

NázevASCYP PBO
Skupina18 - insekticid
Číslo stanoviska35/2012
Držitel rozhodnutíKREJSA Nekoř 74, 561 63 Hradec Králové, Česká republika
VýrobceZPUH “BEST-PEST” Małgorzata Świętosławska, Jacek Świętosławski Spółka Jawna (veřejná společnost); ul. Moździerzowców 6 b, 43-602 Jaworzno, Polsko,
Složenícypermethrin (insekticid ze skupiny pyretroidů) - 50 g/l, Piperonyl butoxide (synergent) - 150 g/l
Popis přípravkukapalina – suspenze mikrokapsulí ve vodě, k ředění vodou před použitím,
Balení 
Užitíinsekticidní přípravek s kontaktním a požerovým účinkem k hubení létajícího hmyzu (mouchy, případně komáři) a lezoucího hmyzu (rus domácí, případně štěnice, mravenci, rybenky domácí ) i dalšího obtížného a škodlivého hmyzu,
Způsob použitíHubení létajícího hmyzu: Přesně stanovit potřebné množství pracovní tekutiny (50 ml tekutiny na 1 m2 postřikované plochy). Připravit 0,5% pracovní tekutinu ( 50 ml přípravku naředit vodou na 10 l). Hubení lezoucího hmyzu: Přesně stanovit potřebné množství pracovní tekutiny (50 ml tekutiny na 1 m2 postřikované plochy). Připravit 1 % pracovní tekutinu ( 50 ml přípravku naředit vodou na 5 l).
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě.
UpozorněníDoba od aplikace přípravku k biocidnímu efektu: efekt je viditelný již po několika minutách od kontaktu hmyzu s přípravkem. V případě opětovného výskytu hmyzu, opakovat zákrok po měsíci. Prostor může být používán teprve po vyschnutí povrchů a důkladném vyvětrání. Minimální doba větrání místností: 1 hodina. Po ukončení zákroku důkladně umýt místa potencionálního kontaktu z pokožkou nebo potravinami vodou s detergentem.
Způsob skladováníSkladovat v původním obalu ve větrané a suché místností, při mírné teplotě. Neskladovat s potravinami, nápoji a krmivem pro zvířata. Skladovat mimo dosah dětí.
Doba použitelnosti3 roky od data výroby.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21