logo
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Login



Home
Seznam DDD - bude k dispozici do 31.12.2022 PDF Tisk Email

Seznam slouží pouze jako přehled přípravků od žadatelů, ke kterým vydal ÚKSVBL stanovisko. Jelikož ÚSKVBL není kompetentním orgánem v autorizaci biocidních přípravků, nemůže zcela ručit za správnost a aktuálnost dat u jednotlivých přípravků. Pro získání konkrétních informací k oznámeným nebo povoleným biocidním přípravkům se obraťte na Ministerstvo zdravotnictví, které je dle § 4 a § 5 zákona 324/2016 Sb.,(zákon o biocidech) národním regulačním úřadem. 

Odkazy na veřejnou databázi Ministerstva zdravotnictví jsou: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/Registr/CHLAP/Biocid (seznam oznámených biocidních přípravků), popřípadě www.echa.eu (seznam povolených biocidních přípravků na Evropské agentuře pro chemické látky (ECHA).

Po 31.12.2022 bude se souhlasem Ministerstva zemědělství publikace tohoto seznamu ukončena. Údaje k oznámeným a schváleným biocidům budou po tomto datu k dispozici na výše uvedených odkazech Ministerstva zdravotnictví a agentury ECHA.

Aktualizováno: 1.5.2019

 

P3 – POLIX DES

[ Zpět ]

NázevP3 – POLIX DES
Skupina4 - dezinfekce v potravinářství
Číslo stanoviska37/2006
Držitel rozhodnutíEcolab Hygiene s.r.o., Hlinky 118, 603 00 Brno
VýrobceEcolab Deutschland GmbH, Postflach 130406, 40554 Düsseldorf, SRN,
Složení1 – 5 % derivát diquanidinu.
Popis přípravkuBezbarvá kapalina.
Balení220 kg; PE sud.
UžitíTekutý prostředek pro konzervaci provozní vody v oběhových systémech v potravinářství.
Způsob použitíPro udržení bezvadného mikrobiálního stavu provozních vod v oběhových systémech se doporučuje koncentrace 0,05 – 0,1 % ( cca. 0,5 – 1 litr P3-POLIX DES / m3 ). Dávkování se řídí podle stupně znečištění provozní vody.
Bezpečnost práceBezpečnostní opatření pro práci jsou uvedeny na etiketě schválené MZ ČR.
UpozorněníPo dezinfekce musí být všechny ošetřené plochy důkladně opláchnuty pitnou vodou.
Způsob skladováníPři teplotě od 0 do 30°C.
Doba použitelnosti24 měsíců.

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 12:21